Есть ответ 👍

Скласти діалог-розпитувань у сімейному колі на тему як уберегтися від захворювань з використанням питальних займенників

268
422
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Дніпро – серце України, її історія та майбутнє.

Хто не знає про Дніпро, той не знає історії України. Борисфен, Славутич або річка Дніпро, згадку про яку можна знайти у всіх відомих українських майстрів слова та пензля.

Басейн Дніпра охоплює майже половину площі території України. Басейн головної річки України – це руслова її частина з каскадом 6 водосховищ, великі, середні та малі річки, озера і різноманітні лимани. Дніпро хоч і рівнинна річка, але достатньо різноманітна, вона не тільки звивиста, а й утворює , багато , ,  та має и.

Наприклад поблизу міста Запоріжжя розкинувся серед Дніпра його найбільший остів - Хортиця. Це мальовничий острів нашої історії - візитівка козаків! Природна унікальність остову в тому, що тут у мініатюрі представлені зразки всіх ландшафтних зон України. А скелі гранітних берегів та хортицькі плавні не одне століття слугували природнім прихистком для українців.

Басейн Дніпра по руслу річки поділений на 3 суббасейни - Верхній, Середній та Нижній.

Суббасейн Верхнього Дніпра – найменший за площею (2,3 тис. км2), адже основна його частина лишилася вище за течією. Меандри, рукави та невеличкі острови - особливості суббасейну Верхнього Дніпра, який представлений в Україні північною Чернігівщиною.

Суббасейн Середнього Дніпра зайняв вагому позицію у центральній Україні і є найбільшим за площею водозбору (109,5 тис.км2).

Поточна водність річок суббасейну Середнього Дніпра є дуже низькою. У кінці зими 2020 року на річках суббасейну галась водність з наближенням до критеріїв маловоддя з середньомісячними витратами води на рівні 25% і нижче до норми, що в 1,5 – 2,0 рази менше показників минулого року.

Пріоритетом для водогосподарників в таких не умовах є забезпечення населення та галузей економіки потреб у воді. Тому водники встановлюють режими роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем задля достатнього їх наповнення на весняно-літній період. Глобальні кліматичні зміни відображаються і на роботі водного сектору. Вже зараз в умовах пониженої водності водогосподарниками Середнього Дніпра здійснюється активна підготовка до вегетаційного періоду.

І саме у суббасейні Середнього Дніпра триває облаштування сучасної лабораторії моніторингу вод Північного регіону, яка є справжнім діагностичним центром водойм басейну Дніпра. Пестициди, важкі метали, промислові забруднювачі, фармацевтичні та наркотичні препарати – під пильним поглядом фахівців лабораторії.

Не лише сучасний інтер’єр, а і високочутливі прилади – візитівка лабораторії. Незважаючи на карантин, лабораторія забезпечує дослідження якості поверхневих вод з дотриманням усіх обмежувальних рекомендацій. І після завершення карантину ми плануємо за громадськість, представників влади, науковців та всіх екосвідомих жителів Дніпра до її офіційного відкриття.

Рухаємося нижче за течією до суббасейну Нижнього Дніпра (площа водозбору якого понад 82 тис.км2). Саме у цьому суббасейні Дніпро ділиться на рукави та утворює велику дельту, впадаючи у Дніпро-Бузький лиман та Чорне море.

Суббасейн нижнього Дніпра – це потужні магістральні канали, які побудовані для зрошення сільгоспугідь та забезпечення водою маловодних, посушливих степових районів України.

Нині водники Нижнього Дніпра активно працюють на робочих місцях та забезпечують належне функціонування водогосподарської інфраструктури.

До цьогорічної активної роботи підготовлено міжгосподарські та внутрішньогосподарські меліоративні мережі на площі 309 тис. га, відремонтовано 298 гідротехнічних споруд, підготовлено 707,6 км каналів та 211 насосних станцій.

Отже, Дніпро для України – це не тільки естетика, релакс, натхнення та активний водний спорт - це реальне водозабезпечення потреб населення та галузей економіки водою. А останніми роками це не багато – не мало, а близько 7,4 млн. м3 води. Саме стільки з басейну Дніпра щорічно забирається для різних потреб українського суспільства.

Объяснение:

выбери сам.

Популярно: Українська мова