Есть ответ 👍

Доклад на тему Культура Древней Греции! Можно только покороче

182
260
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

vakhram
4,8(88 оценок)

Суспільства стародавніх Греції та Риму (з IX ст. до н. е. до V ст. н. е.) історики називають античним світом ("античний" від лат. antiquus – "давній")

На межі III-II тис. до н. е. острови й узбережжя Егейського моря стали ареною розвитку своєрідних культур. Особливо вирізнялися острів Крит і місто Мікени в північно-східній частині півострова Пелопонес. Відкрили крито-мікенську цивілізацію археологічні розкопки Артура Еванса і Генріха Шлімана на межі XIX-XX ст.

На острові Крит існувало кілька самостійних міст (Кносс, Фест, Тіліс та ін.), в яких з II тис. року до н. е. з’являються перші палаци критської культури. Від східних палаців їх відрізняло складне внутрішнє планування у поєднанні з комфортом ("критські лабіринти"), система спеціальної вентиляції, водопостачання, високохудожній стінний живопис. На Криті не будувалися храми, для культових обрядів використовували алтарі біля палаців або у "священних гаях".

У кінці XV ст. до н. е. критські палаці зруйнували варварські племена ахейців і з цього часу підвищується новий культурний центр – ахейське місто Мікени.

Вищого розвитку мікенська культура досягла в XVI-XIII ст. до н. е. Вона запозичила багато критських досягнень: лінійне письмо, техніку вазового розпису і настінного живопису, особливості релігійного культу. Разом з тим мікенська культура відрізнялася від критської. Палаци міст мали вигляд монументальних споруд, захищених міцними кам’яними стінами "циклопічної" кладки. Центральна зала палацу зі священним вогнем (мегарон) вважається прототипом грецьких храмів. Монументальність характерна і для мікенської скульптури. Це відомі Левові ворота в Мікенах, золоті усипальниці царів та ін. У XII ст. до н. е. мікенська цивілізація закінчила своє існування під ударами дорійців. Вона стала об’єднуючою ланкою між культурами стародавніх східних цивілізацій та культурою античного світу.

Після короткочасного періоду "темних віків" в Греції починається відродження культури. Із розрізнених племен виникає єдина грецька народність. Історичним підтвердженням цих процесів вважаються поеми Гомера "Іліада" та "Одіссея" (тому цей період називають героїчним гомерівським). Це відомі оповідання про події, зв’язані з Троянською війною та поверненням Одіссея до Ітаки. Давньогрецький епос був тісно пов’язаний з міфологією та поширеними релігійними уявленнями, для яких характерно існування політеїзму. Поступово сформувався своєрідний міфологічний світогляд, у якому ться перехід від поклоніння тваринам і рослинам до антро зму (обожнення людини, уявлення богів в образі прекрасних і безсмертних людей).

До головних олімпійських богів належали:

Зевс – бог-громовержець,

його дружина Гера – богиня неба,

Посейдон – бог морів і річок,

Аїд – бог царства мертвих,

Деметра – покровителька землеробства,

Афіна – богиня війни і мудрості,

Аполлон – бог світла і мистецтва,

Діоніс – бог виноробства,

Артеміда – богиня полювання,

Гефест – бог ремесла.

соня177
4,6(100 оценок)

основные решения церковного собора 1666-1667 гг.:

- отстранил никона

- избрал иоасафа

-собор одобрил книги новой печати

-утверждает новые обряды и чины

-наложил страшные проклятия и анафемы на старые книги и обряды

-двуперстие собор объявил еретическим, а троеперстие утвердил.

-проклял тех, кто в символе веры исповедует духа святого истинным.

значение:

-все это к трагическому расколу церкви

-тысячи крестьян и жителей посада бежали на север, в заволжье, на урал, там основывали старообрядческие поселения.

-соловецкое восстание 1668-1676 гг.

-идеологический кризис

Популярно: История