Есть ответ 👍

Вправа 1. Робота з текстом.
Прочитайте текст, визначте його тему, основну думку, стиль, складіть його план і запишіть тези. (Тези – це стисло сформульовані основні положення тексту, абзацу і т.д.)
Пам’ятайте про слухачів.
Егоцентрична людина, виступаючи перед слухачами, має наміри дещо інші, ніж промовець, який своїм виступом прагне принести користь слухачам. Закоханий у себе оратор виступає перед аудиторією, щоб похизуватися, послухати самого себе, переконатися у значимості своєї персони. Його не цікавлять інтереси слухачів, їх бажання, проблеми. Він не намагається пояснити суть справи, залюбки вживає іноземні терміни і слова, що виражають абстрактні поняття, аби похизуватися своєю ерудицією. Коли виступає такий промовець, то складається враження, що він стоїть на трибуні не заради слухачів, а слухачі сидять у залі, щоб надати його особі важливості і блиску. Такі промовці, навіть якщо вони й гарно говорять, не користуються успіхом. їх не хвилюють власні виступи, вони не дбають про поглиблення змісту, насичення новою інформацією, щоб принести цим найбільшу користь людям.
І навпаки, промовець, який не шкодує сил і часу, щоб зібрати найновіші дані для своєї лекції, намагається дібрати вдалі приклади, що ілюструють те чи інше твердження, неодмінно матиме успіх. Гарна промова чи лекція цікавитиме всіх.
Здатність постійно дбати про слухачів і вміння поставити себе на їх місце - одна з найважливіших передумов успіху промовця. З цим тісно пов'язане і вміння стежити за реакцією в залі. Справжній промовець постійно гає за реакцією аудиторії.
Як дізнатися, чи цікавить слухачів те, що ви говорите Якщо в залі тиша, якщо слухачі сидять спокійно й уважно на вас дивляться, якщо дехто з них киває головою на знак згоди, то це означає, що ваш виступ проходить успішно. Якщо ж слухачі перешіптуються, крутяться на місцях, не дивляться на вас, позіхають, то це незаперечні ознаки втрати слухачами інтересу до виступу. (З підручника)

239
278
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Знання відкривають людині вікно у світ, можливість займатися улюбленою справою, добитися бажаного. прагнення до знання – одна з основних рис людини. ще в давнину людина прагнула пізнавати навколишню природу. спочатку це була практична необхідність – потрібно було добувати собі їжу, захищатися від диких тварин. і люди почали вивчати світ, в якому вони жили. перші знання мали дуже велике значення для людства. так, без календаря було неможливе землеробство, а винахід вогню змінив багато чого в житті первісних людей: вони навчилися готувати їжу, виплавляти метали, охороняти своє житло. в цей же час було закладено початок більшості сучасних наук. у першу чергу розвивалися природничі науки, які мали практичне значення для життя людини – ія, фізика, біологія. крім того, людям завжди

Популярно: Українська мова