Есть ответ 👍

Які адміністративно-територіальні одиниці були створені на землях Запоріжжя й Кримського ханства?​

172
440
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

luzhtzkayanasty
4,5(78 оценок)

народився

констянтин-кирило: 827, солунь

михаїл-мефодій (методій): 815, солунь

помер

констянтин-кирило:

14 лютого 869, рим, помер своєю смертю

'михаїл-мефодій (методій):

19 квітня 885, велеград, моравія, помер своєю смертю

шанується

усіма християнами

подвижництво

християнське місіонерство

життя редагувати

кирило (мирське ім'я —костянтин; близько 827 — 14 лютого 869) і його старший брат мефодій (методій) (мирське ім'я — михаїл бл. 815 — помер між 6 квітня і 19 квітня 885 року) народились у місті солунь (тепер салоніки, греція) в сім'ї воєначальника. за походженням болгари[1][2][3] (за менш популярною версією слов'яномовні греки[4][5]).

з 843 кирило вчився у константинополі при дворі візантійського імператора михайла iii, де одним з його вчителів був фотій. добре знав слов'янську, грецьку, латинську, іврит і арабську мови. був патріаршим бібліотекарем, викладав філософію в константинопольській вищій школі. в 40-60-х роках 9 століття брав участь у диспутах з іконоборцями і мусульманами в сирії. близько 860 року їздив з дипломатичною місією до хозарів. на шляху до хозарів зупинився в місті херсонесі, в якому знайшов мощі святого папи климента (помер у 101). пізніше брати взяли їх з собою у велику моравію і у 867 до риму.

мефодій рано вступив на військову службу. протягом 10 років керував заселеною слов'янами областю македонії. був викладачем у константинопольській вищій школі. постригшись у ченці, став ігуменом монастиря поліхрон на березі мармурового моря. влітку 863 року кирило і методій на запрошення князя ростислава переселились до моравії, щоб проповідувати християнство. пізніше папа адріан ii дав на це дозвіл, а папа іван viii підтвердив його.

перед від'їздом кирило створив один з перших слов'янських алфавітів (у науці немає єдиного погляду з питання, яку азбуку створив кирило — кирилицю чи глаголицю). кирило і мефодій перекладали на церковнослов'янську церковні книги — вибрані місця з євангелія, псалтир, апостольські послання.

за запровадження слов'янської мови в богослужінні були звинувачені в єресі. в 866 на виклик папи римського адріана ii їздили до риму. отримали від нього спеціальне послання, в якому їм дозволялося розповсюджувати слов'янські церковні книги і проводити богослужіння слов'янською мовою.

після приїзду до риму кирило помер. похований у базиліці святого климента у римі. мефодій був висвячений на архієпископа моравії і панонії, і в 870 повернувся до панонії. внаслідок інтриг німецьких феодалів деякий час перебував в ув'язненні. в 882–884 жив у візантії. в середині 884 повернувся до моравії, де перекладав біблію на слов'янську мову.

імена св. методія та його учнів і брата — св. костянтина (кирила) були занесені до «книги побратимів» (поминальник) монастиря в райхенау.[6]

Популярно: История