Есть ответ 👍

Юрій Винничук. «Місце для дракона».Робота з твором:
Дайте письмово відповідь на запитання літературного диктанту.
Літературний диктант

1. Князь був родом з міста:

А)Києва; Б)Люботина; В) Львова; Г) Чернігова

2. Ким раніше був пустельник?

3. Пустельник не хотів учити дракона читати, наводив кілька аргументів. Чого він не говорив?

А) Книги добра вчать. Як же ти зло чинитимеш?

Б) Не драконяче це діло.

В) Хто примножує знання, той примножує печаль.

Г) Головного очима не побачиш.

4. Ім'я дракона:

А) Гаврило; Б) Грицько; В) Василь; Г) Дракон.

5. Чого навчив пустельник дракона?

6. Що їв дракон?

7. Що прочитав дракон князеві, коли вони вперше зустрілися?

8. Князь вважав: «… що можна відмовити князеві, того не відмовиш __________________»

9. Що радив пустельник дракону перед смертю?

10. Хто кому сказав: "Коли йде війна - гинуть лиш вояки. А коли володар хоче зміцнити владу, - поети гинуть у першу чергу"?

А) князь воєводі; Б) воєвода князеві; В) пустельник дракону; Г) дракон пустельникові.

11. Найкращим женихом для князівни її батько вважав:

А) Лавріна; Б) Грицька; В) джуру Лавріна; Г) Антося.

12. Перебуваючи в печері дракона, князівна називала його:

А) Страшидлом; Б) Змієм; В) Квіткою; Г) Метеликом.

13. Дракон подумав: "Якщо в лицаря на душі милосердя, то він такий же самий .... як я":

А) герой; Б) християнин; В) поет; Г) виродок.

14. Хто допоміг князеві поховати дракона?

15. Чого бракувало князеві восени?

266
494
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Твір на тему: «Знайдіть спільне й відмінне між поемами «Іліада», «Одіссея» і «Енеїда» за творчістю Гомера та Івана Котляревського

Твір на тему: «Знайдіть спільне й відмінне між поемами «Іліада», «Одіссея» і «Енеїда» за творчістю Гомера та Івана Котляревського

Рейтинг твору — 3.9 на основі 316 голосів

Мабуть, кожному відомо, що Вергілій у своїй поемі «Енеїда» наслідує творчу спадщину давньогрецького поета Гомера. Відомо також, що за життя Вергілій постійно змагався з Гомером і, за великим рахунком, хотів його перевершити. Можливо, тому і виникла ідея в поета: удосконалити поеми Гомера, дещо змінивши їхній сюжет.

У перших шести піснях «Енеїди» Вергілія можна легко помітити яскраві «нотки» гомерівської «Одіссеї», у них римський поет відображає пригоди, що трапилися на шляху Енея до Італії. Я не відкрию Америку, якщо скажу, що заспів поеми Вергілія («Музо, повідай мені, чим саме розгнівана тяжко…») дещо схожий на зачин своєї матері «Одіссеї» («Музо, повідай мені про бувалого мужа…»). Вони подібні тим, що «готують» читача до подій, які стануться з героями далі.

У другій частині «Енеїди» Вергілія мова йде про битви, у яких беруть участь герої поеми. Такі мотиви часом нагадують гомерівську «Іліаду», яка, вочевидь, надихала римського поета під час написання твору.

Усі три поеми мають спільний жанр та героя, що здійснює подвиги заради порятунку своєї Батьківщини; мають схожі заспіви та описи героїв, зброї, військових битв; і в «Одіссеї», і в «Енеїді», і в «Іліаді» є спільні герої: Сцилла, Харібда та циклоп Поліфем.

Попри схожість на поеми Гомера, римська «Енеїда» все-таки в дечому відмінна від них. Наприклад, в гомерівських не йшла мова про так званого «Троянського коня», за до якого ахейці завоювали Трою.

У свою чергу «Енеїда» Вергілія стала прекрасним взірцем наслідування для римської та європейської поезії: італійський видатний поет доби Відродження Данте Аліґ’єрі використав сюжет «Енеїди» для своєї «Божественної комедії». Поема Вергілія також була використана відомим письменником, зачинателем української літератури Іваном Котляревським, який, у свою чергу, залишив сюжет і героїв поеми Вергілія, але надав останнім українського козацького характеру.

Прочитавши «Енеїду» Вергілія, я й справді зрозумів, що автор наслідує творчу спадщину Гомера. Деякі критики кажуть, що твір римського поета є розширеною версією «Одіссеї» та «Іліади», але я впевнений, що це робить «Енеїду» ще більш цікавою й захоплюючою.

Популярно: Українська література