Есть ответ 👍

Прочитайте. Знайдіть дієслова та дієслівні форми, з'ясуйте їх значення, вкажіть морфологічні ознаки виду, перехідності/неперехідності, час, число та б. Укажіть синтаксичну роль у реченні дієслів та дієслівних форм.

Море поблискує злою блакиттю, водяний пил б’є його білим крилом. Вигнулось, знялось крило вгору і, пронизане сонцем, упало. А за ним летить друге і третє. Здається, що незнайомі блакитні птахи налетіли раптом на море і б’ються завзято грудьми, піднявши вгору білі широкі крила. Вітер заганяє дихання назад у груди. Взяв дерева за чуба і гне до землі. Все зігнулось на острові-кораблі, що несеться по морю на чорних вітрилах (За М. Коцюбинським).

205
456
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Вбільшості випадків в українській мові одній букві відповідає один звук. винятком є:   букви  я, ю,є. вони  можуть позначати як один так і два звуки.два звуки я, ю, є позначають лише у трьох випадках: 1.коли вони стоять на початку слова:   слово «яблуко» транскрибується наступним чином - [йáблуко]; єреван – [йеревáн]. 2. два звуки я, ю, є позначають всередині слова після голосного: маяк – [майáк], аюдаг – [айудáг]. 3.після апострофа і м'якого знака я, ю, є також позначають два звуки: здоров'я – [здорóвйа], мольєр – [мол'йéр].  в усіх інших випадках я, ю, є позначають м'якість попереднього приголосного і транскрибуються наступним чином ['а]['у]['е].  у випадку з пом'якшенням приголосних, яке позначають на письмі букви я, ю, є, то в транскрипції на пом'якшеність вказує значок м'якості [']. стосується він саме приголосного, а не голосного звука, бо голосні пом'якшуватись не можуть. отже слово «малюють» в фонетичному записі виглядатиме так: [мал'ýйут']. буква  ї  завжди позначає два звуки – [йі]. наприклад, їжак – [йіжáк]; заїзд – [зáйізд].

Популярно: Українська мова