Есть ответ 👍

Які особливості церковного устрою і богослужіння в греко-католицькій церкві відрізняли від російської православної та римо-католицької церков і наближали до інтересів українців?

146
440
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

2222381
4,8(1 оценок)

Гре́ко-като́лицькі це́ркви — східні католицькі церкви візантійської літургійної традиції.

Означення «греко-католицька» дозволяє відрізняти її від католицьких церков інших традицій — передусім від римо-католицької церкви («латинський обряд»), а також від церков вірменського, сирійського та коптійського обрядів. Разом із останніми греко-католицькі церкви належать до східних католицьких церков.

Греко-католицькі церкви з'явилися внаслідок унії частини православної церкви з католицькою церквою, однак не всі — так Греко-католицька церква Південної Італії не мусила складати унію, оскільки ніколи не розривала церковної єдності з Римом. Таким чином греко-католицькі Церкви не можна автоматично ототожнювати з уніатськими.

1204 року, коли хрестоносці захопили столицю Візантії та утворили Латинську імперію було створено «латинські патріархії» Олександрії, Єрусалиму, Антіохії та Константинополя. Таким чином, разом з новою політичною владою, була встановлена і нова влада церковна.

1261 року — з падінням Латинської імперії Константинопольський патріарх переїхав до Кандим (о. Крит), а потім у Негропонте (о. Евбея).

Відбулось декілька спроб об'єднання православних та католицької церков: Ліонський собор, Флорентійська унія, Берестейська унія, Ужгородська унія та інші.

Спільним для греко-католицьких церков є грецький (візантійський) обряд, який, однак, існує в різних варіантах, навіть у межах однієї церкви. Богослужіння відправляються різними літургічними мовами. Спільною є також і догматика, в основі якої є православна догматика, повністю, однак, узгоджена з римо-католицькою.

Найчисельнішою у світі греко-католицькою церквою є Українська греко-католицька церква.

vadi96356
4,7(19 оценок)

Ермак (ермак тимофеевич, ермолай тимофеевич, в некоторых источниках назван василием тимофеевичем алениным) (1530 — 40-е — 6.08.1585), казачий атаман. по одним данным, родился в вологодской земле, по другим — в двинской. существует версия, что василий аленин в молодости был артельным кашеваром на струге, за что и получил прозвище ермак (т. е. артельный котел). во 2-й пол. xvi в. ермак в течение 20 лет возглавлял казачью станицу, “полевал” между волгой и доном. в н. 1580-х участвовал вместе со своей станицей в ливонской войне на стороне россии, совершил набег на ногайцев. московские власти называли ермака и его товарищей “волжскими казаками”.сам ермак характеризуется источниками как мужественный человек и мудрый предводитель: в ремезовской летописи сказано, что ермак был “весьма мужествен и разумен, и зрачен, плосколиц, черн брадою и власы прекудряв, возраст средний, и плоск и плечист”. уральские купцы и солепромышленники строгановы пригласили ермака и его казаков для охраны собственных владений от нападений сибирских татар. согласно новейшим исследованиям р. г. скрынникова, отряд казаков в 540 человек во главе с ермаком 1 сентября 1582 отправился в западную сибирь для борьбы с ханом кучумом. казаки одержали ряд побед над сибирскими татарами, разгромили на берегу иртыша главное войско хана кучума и заняли столицу сибирского ханства кашлык. после этого сибирское ханство распалось, а кучум ушел в степи. население западной сибири стало выплачивать ермаку дань — ясак. узнав об успехах ермака, правительство направило ему . однако борьба с кучумом не была завершена. ермак с небольшим отрядом казаков попал в засаду, подстроенную сибирским ханом.будучи раненным, он попытался переплыть приток иртыша р. вагай, но тяжелая кольчуга — дар царя ивана iv грозного — потянула его ко дну, и он утонул. после смерти атамана остатки его отряда покинули западную сибирь.   сочинение

Популярно: История