Есть ответ 👍

1.С чего начинается рассказ?, 2.Почему автор начинает рассказ с описания природы? , Запишите фрагмент пейзажной зарисовки и ответьте на во о чем повествует автор, какие использует краски и художественно-выразительные средства? , 3.Кто виноват в трагическом состоянии природы?, 4.Почему люди? Какие они?, 5.О какой еще жестокости повествует Носов в рассказе?, Работа со словарем Ожегова. Записать в тетрадь.,  Глумиться-издеваться ,  Святотатство- поругание,оскорбление чего-нибудь заветного, святого,  Варварство-грубость, дикость нравов, невежественное отношение к культурным ценностям,  Кощунство –оскорбительное отношение к чему-нибудь , ( из «Словаря русского языка», С.И.Ожегова), 6.С кем при описании сравнивает Носов куклу?, 7. Какое чувство вызывает этот отрывок? , 8.А вам доводилось видеть такую картину в жизни? Как вы относитесь к этому? , 9.Кого из героев волнует эта трагедия? , 10. Кто такой Акимыч, и что связывает автора с ним?, 11. Акимыч воспринимает глумление над куклой, как серьезную трагедию., Как это объясняет Акимыч? Запишите., 12.Из рассказа Акимыча мы узнаем, кто проходит мимо куклы. Назовите, кто?, 13.Что может вынести детство из этих картин жизни?, 14.Что намерен сделать Акимыч с куклой?, 15.Почему Акимыч копает настоящую могилу, как для человека? Не кажется ли вам странным его поведение?, 16.Как вы понимаете слова Акимыча: «Всего не закопать»?, 17.Так кто же должен бороться со злом? , 18.Как называют человека, который не хочет замечать зло? К чему может привести равнодушие?
Рассказ "Кукла"

136
339
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Твір Акутагави «Павутинка» має глибокий і суто філософський зміст. Це швидше притча, ніж щось інше, тому, щоб краще зрозуміти її зміст, треба мати неабиякі знання з східної філософії, зокрема, з японської. Ця новела-притча була створена автором для дітей і мала на меті розвивати в дітях високі моральні якості, виховувати в них творчі здібності, вчити дітей жити на світі.
Оповідання починається з опису прекрасного літнього ранку. Ранок – символ нових надій, пробудження і переродження людської душі. В озері, яке є символом джерела життя, очищення, початку і кінця всього сущого на землі, квітнуть священні квіти лотоси – символи духовної чистоти і святості. Берегом озера знічев”я походжає Будда – божество, символ добра, гармонії, моральний ідеал людини. Будда випадково заглядає в глибину озера, де можна побачити пекло, і його погляд падає на грішника Кандата, який покараний за страшні злочини, які він вчинив за життя. Будда ніби переглядає гріхи Кандати і раптом серед них бачить один-єдиний добрий вчинок: колись Кандата ів павучка і не наступив на нього. Цього для Будди було досить, щоб дати злочинцю шанс. Будда бере тоненьку павутинку, символ тієї нитки долі, один кінець якої знаходиться у руках долі, і опускає її в озеро. І цією павутинкою, ниточкою між раєм і пеклом, злодій міг би вибратись назовні, врятуватися від пекельних мук, але не судилося… Його власна сутність, тобто, відсутність співчуття до ближніх, до інших нещасних, не дозволила врятуватися самому та й врятувати інших. Кандата знов і вже назавжди упав у море крові, а Будда у печалі пішов собі геть.
Новела «Павутинка» стверджує ідеали добра, вчить, що треба жити в мирі з людьми і з самим собою, відповідати за свої вчинки, робити добрі справи і пам”ятати, що за всі вчинки доведеться колись відповісти, бо існує вища справедливість.

Популярно: Литература