"місце для дракона" головні герої і чим займалися​

168
413
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


Объяснение:

Казка-повість "Місце для дракона" переносить нас у Галичину часів середньовіччя. Правив у Люботині князь, його називали князем люботинським. "Князь люботинський куняв у кріслі, заколисаний дзижчанням мух, у сни занурений, наче у мутну, теплу воду, і снилися йому війни, переможні походи, руїни здобутих фортець, довгі вервечки полонених. Були це особливі сни, бо з’являлися вони лише в полудень, а вночі ніколи…". Князь "оголосив по всьому князівству наказ, щоб ані одна душа не важилася в полудень потривожити його супокій".

В давнину князь робив багато подвигів, а зараз став старим, лінивим, нездатним до боїв, як і усі його підопічні. Ніхто не хотів воювати, тому війна могла князю лише снитися. А цілковита полуднева тиша в королівстві призвела лише до ліні та нудьги, яка абсолютно не могла спонукати жителів Люботина до пробудження відваги, мужності та прагнення бути лицарем. Здавалося, всі люботинці тільки для того й живуть, щоб виспатись, і якщо не закинули вони ще своїх ремесел та господарок, то тільки тому, що, не забезпечивши здорової їжі, не мали вони й здорового сну".

Князь мав доньку Настасію, яку потрібно було вже видавати заміж, але за древнім звичаєм її руку отримає лише лицар, та ще й той, котрий зробить якийсь великий подвиг. Князь наказав зібрати армію, щоб піти на війну, але в Люботині не стало війська. "Раніше князь утримував невелике військо, та, оскільки не було війн і воно влітало йому в дзвінкий гріш, розпустив його". Князь думав, що зробити, щоб знайти нареченого для Настасії, тоді воєвода, пан Антось, підказав новину, що на березі річки Бистриці бачили дракона.


дракон Грицько-пише вірші, не хоче робити людям зла

Пустельник-навчає грамоті, хоч і намагається врятувати Грицька, але з острахом, йому це не вдається Князь-мріє, щоб Грицька вбив лицар


Тема «за сестрою»:   відтворення страшних картин поневолення татарськими загарбниками українського народу; зображення павлуся, який докладає будь-яких зусиль, мужності, наполегливості, старанності, кмітливості для порятування своєї сестри з татарського полону. ідея «за сестрою»:   уславлення козаків — оборонців рідної землі, павлуся — відважного лицаря, їх благородство, відповідальність, мужність; засудження татар та українців-зрадників. основна думка:   тільки любов до рідної землі, батьківської домівки, тільки сила волі, цілеспрямованість, дружня завзятість подолати будь-якого ворога заради щастя, радості, миру в кожній українській оселі.

Популярно: Українська література