senyadubra
25.01.2023 14:25
История
Есть ответ 👍

Установите причины и последствия колонизации африки. если можно ооочень кратко 3 примера только

196
302
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

myopinionnn7
4,6(30 оценок)

Причины колонизации Африки

         

 

Причины и особенности колонизации очень  сильно разнятся. В первом случае людьми из Европы двигала выгодная торговля и желание защитить свои границы от пиратов и разбойников. Характерно это для так называемой «Северной Африки». Территория же вдоль Сахары осваивалась в большей степени с целью захвата основных городов на пути к Азии и получения в пользование рабов или очень дешевой рабочей силы для регулярных работ на плантациях в Новом Свете.

Основной причиной колонизации и всех ее попыток было то, что в Европе очень мало полезных ископаемых и свободной земли. Африка же могла решить эти проблемы полностью, предоставив свои недра и гигантские территории для жизни. Это и привело к тому, что возникла острая необходимость в исследовании и завоевании новых земель.

Также среди причин такой решительной экспансии стали:

Изучение материка вдоль и поперек. Африка была проезжена по дорогам и обплавана по морю полностью. К началу колонизации ее уже посещали различные миссионерские группы христиан.

Открытие в конце 19 века хинина. Это вещество, которое побороть малярию и дало возможность колонизаторам проникать вглубь территории, кишащей заболеваниями и вирусами.

Активное развитие промышленности и экономики. Ознаменовывалось это периодом некого затишья, так как не было крупных войн, а страны Европы крепко встали на ноги. Необходимо было находить рынки сбыта и места с ценными ресурсами в виде полезных ископаемых и дешевой рабочей силы.

это?

Объяснение:

Aida20041111
4,8(93 оценок)

Олекса Васильович Довбуш

Объяснение:

Народився Олекса 1700 року в селі Печеніжин , що недалеко від Коломиї . Він був старшим сином селянина Василя Довбуша , настільки бідного , що у нього не було навіть своєї хати . Батько змушений був знімати комірку у заможного газди ( господаря) Гаврило Твердюка . Єдиним майном сім'ї Довбушів були вівці.

Дитинство Олекси пройшло в злиднів . Майже щороку він піднімався на полонини пасти вівці . Очевидно , що Довбуш з дитинства був свідком панської сваволі, шахрайства , насильства і знущання з боку орендарів.

Олекса мав брата Івана . У 1738 році в Карпатах почав орудувати загін, керований брати Довбуші - Олекса та Іван . Іван був антиподом Олекси , вирізнявся буйним неврівноваженим характером, був жорстокий і безжалісний.

Історичним фактом є сварка Олекси та Івана в печенежінской корчмі навесні 1739 . Сварка переросла в бійку , під час якої Іван вбив одного з опришків і сильно поранив Олексу в ногу. Олекса після цього до смерті шкутильгав. Після бійки Іван залишив загін Олекси . На Бойківщині він зібрав власний. Не факт , що Олекса та Іван назавжди залишилися ворогами.

У 1738-39 роках загін Довбуша розгорнув діяльність у Яблунівському старостві . Пізніше нападу поширилися на всю територію Покуття , а також на Закарпаття, Буковину і Бойківщину .

У 1741 році, під натиском шляхетського війська , Довбуш змушений був відступити на Верховину і на деякий час , зупинившись на Буковецькій полонині, припинити напади . Саме тоді Довбуш став регулярно відвідувати Закарпаття, яке на той час було австро- угорської територією.

На горі Стіг загін Довбуша зазнала першої значної поразки. Загін , тільки-тільки повернулася із зимівників і складалася переважно з новачків , оточили смоляки . Багато опришків знищили або схопили . Олексі , з кількома товаришами , якимось дивом вдалося вирватися з оточення.

Довбуш знову зібрав загін , з новою силою почав боротьбу зі шляхтою. Опришки блискавично спускалися з гір , атакували панські садиби і знову пропадали в лісових нетрях . Виступи опришків у той час набули масового характеру . У 1742 році сам коронний гетьман Йосиф Потоцький визнав , що знищити загін Довбуша дуже складно. Саме тоді він з кількатисячним загоном регулярної армії виступив у Станіслав .

Один з найвідоміших походів Олекси був на територію сучасної Тернопільщини , в Борщів . Там він напав на садибу полковника Костянтина Злотницького - великого польського магната , що вирізнявся особливою жорстокістю у ставленні до селянам . Олекса довго катував Злотницького перед тим як убити . Ні копійки не взяли опришки з садиби кривавого полковника .

24 серпня 1745 - Олекса Довбуш був убитий , коли йшов на розправу з Дзвінчуком , взяв із собою тільки двох людей.

Популярно: История