Есть ответ 👍

Літературний паспорт твору "Наймичка"

230
272
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


Автор – Тарас Шевченко

Рік написання – 1845 рік

Жанр – соціально-побутова поема

Тема “Наймичка”: зображення важкої долі жінки-кріпачки, яка вимушена була все своє життя страждати і приховувати  своє материнство.

Ідея “Наймичка”: засудження тогочасних умов в яких жінка відчувала себе соціально-незахищеною.

Основна думка:

А) мати — найсвятіше, що є у кожної людини;

Б) Я каралась /Весь вік в чужій хат мене, мій синочку! /Я… я твоя мати.

Герої  твору-Ганна, Трохим, Настя, Марко, Катря.

Подіі у творі відбуваються у українському селі.

Тематика твору-зображення важкої долі жінки – кріпачки, яка вимушена була все своє життя страждати і приховувати своє материнство.

Авторська ідея твору -виголошує ідею справедливості людського суду. Слід оцінювати людину не за її особисті помилки, а за її справи. Одним з перших підняв поет на висоту соціально-морального конфлікту проблему жінки-матері, її трагічну долю, її незахищеність від людського марнославства, від консерватизму й хибних церковних постулатів про гріховність такого материнства.

Композиція твору- поема поділяється на пролог і 8 частин. У перших чотирьох розповідається про молоду наймичку, решта – про її старість і смерть.

Проблемніть твору-проблема жінки і суспільства;жінки та обставини, у яких вона опинилася; жінки і власної совісті; проблема відносин поколінь.


Пошук...

Твори / Твори українською / Характеристика Софійки "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських"

Анкета, паспорт, характеристика поема "Наймичка", Шевченко Тарас

Перегляди: 881

Шевченко Тарас

Анкета, паспорт, характеристика до поеми (вірша) "Наймичка", Тараса Шевченка:

Якого року написана поезія Т.Шевченка «Наймичка»? - 1860 р.

Назвіть героїв твору? - Ганна, Трохим, Настя, Марко, Катря.

Де відбуваються події, описані у творі? - У українському селі.

Визначте жанр поезії - Епічна поема: щоб підкреслити це, Шевченко вводить у твір казкові вимисли.

Яка тематика твору? - Зображення важкої долі жінки – кріпачки, яка вимушена була все своє життя страждати і приховувати своє материнство.

Ідея твору - Засудження тогочасних умов, у яких жінка відчувала себе соціально незахищеною; висловлення співчуття стражданням героїні.

Композиція твору - Композиційно поема поділяється на пролог і 8 частин. У перших чотирьох розповідається про молоду наймичку, решта – про її старість і смерть.

У чому полягає проблемність твору? - Проблема жінки і суспільства;жінки та обставини, у яких вона опинилася; жінки і власної совісті; проблема відносин поколінь.

Основна думка поеми - 1) Мати – найсвятіше, що є у кожної людини; 2) Я каралась/Весь вік в чужій хат мене, мій синочку: Я…я твоя матибъяснение:


Експозиція-вступ. це ніби заспів, який потім конкретизується в типових людських долях, образах, подіях, пейзажах тощо. у вступі твору коцюбинський розповідає про підневільне рабське життя селян-кріпаків, їх самовіддану боротьбу за волю, знайомить нас з формами цієї боротьби (втеча від панів на вільні степи дунаю), з місцем дії. вступ оповідання «дорогою ціною» показує читачеві середовище, в якому формувалися герої твору, психологічно готує читача до вчинків остапа і соломії. зав’язка: втеча остапа від пана і панщини як наслідок конфлікту між кріпаком і паном (пан хоче покарати героя за бунтарство, остап вирішує втекти). розвиток дії:   наступний епізод — злигодні героїв твору під час втечі, сутички з прикордонною вартою, турецькою поліцією. кульмінація:   соломія вирішує силою звільнити остапа з-під з турецької варти. сутичка з турецькою вартою. розв’язка:   загибель соломії, що завершує розвиток конфлікту в боротьбі героїв за волю.

Популярно: Українська література