Есть ответ 👍

Форма правления в Новгороде:
1) диктатура 2) республика 3) самодержавие 4) монархия
Какие функции выполнял князь в Новгороде:
1) посадника 2) верховного судьи
3) военачальника 4) тысяцкого
В каком году состоялся съезд князей в Любече, принявший решение “каждый держит отчину свою”?
1) 988 г. 2) 1097 г. 3) 1223 г. 4)1237 г.
. Княжество, находящееся на Северо — Востоке Руси, характеризовалось присутствием защиты от кочевников, наличием плодородных земель, нахождением на пересечении торговых путей (по рекам Ока, Волга)
1) Владимиро — Суздальское 2) Галицко — Волынское
3) Новгородское 4) Киевское
17. Причиной политической раздробленности Руси явилось
1) борьба за власть между князьями
2) господство натурального хозяйства
3) возникновение новых крупных центров Руси
4) все вышеназванное
В чём заключались различия в развитии Владимиро – Суздальского и Галицко - Волынского княжеств? Какие общие черты развития наблюдаются в этих княжествах

299
310
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

Kirill1233341
4,4(54 оценок)

У кінці IX ст. рівень державної організованості східних слов'ян все ще був низький, частина племен не входила в племінні об'єднання або охоплювалася ними частково. Існували невеликі держави або напівдержаві племінні княжіння. Водночас процес державотворення в Європі розширювався. Зокрема, германські племена боролися за об'єднання і створили державу Карла Великого, у VII ст. виникає Болгарська, в X ст. — Польська, Чеська, Угорська та ін. Цей процес у Західній та Центральній Європі не міг не стимулювати державотворчість у східних слов'ян.

Певну роль в організації Київської держави відіграли варяги (нормани), які послужили своєрідним каталізатором формування держави у східних слов'ян. Нормани — це загальна назва населення Скандинавії — шведів, норвежців, датчан (слов'янські літописці називають їх варягами).

Літопис оповідає, що варяги у 859 р. прийшли із-за моря, брали данину з «чуді, із словен і з мері, і з весі, кривичів». У 862 р. ці племена вигнали варягів «в море», але не змогли організувати свою владу і закликали на до нших варягів, Прибули три брати: Рюрик, Синеус і Трувор. Рюрик став князювати у Словенському князівстві (Новгороді), Синеус — у Білоозері, Трувор — в Ізборську. Після смерті братів Рюрик став єдиновладним князем.

Київська Русь належала до найбільших, найкультурніших, найрозвинутіших економічно

й політично держав середньовіччя. Витривалі, хоробрі й мужні русичі вирощували хліб і розводили

худобу, мали розвинені ремесла й промисли, а руські купці були відомі на торгах Багдада і Константинополя, Кракова й Буди Великого Бултара й Ітилю.

Київська Русь багато важила в політичному житті Європи і Близького Сходу. З нею змушені були

рахуватися візантійські імператори й хозарські хакани. А доньки з київської князівської родини ставали королевами.Правління Ігоря, Святослава, Ольги – це етап становлення Київської держави, формування її території та населення. У ці часи були війни, походи, спрямовані на підкорення і приєднання всіх слов'янських і багатьох сусідніх племен, утвердження, розширення держави.

Популярно: История