Есть ответ 👍

Дайте ответы на во Жениха звали Иваном, а ему было 7 лет от роду. Невеста же звалась Марьей, а ей было 5 лет». Кто эти жених и невеста, чем объяснялся их столь юный возраст?
2. Почему церкви, выстроенные по инициативе Ивана Третьего (в том числе церковь Иоанна Златоуста), долгое время оставались неосвященными?
3. Двадцать лет он провел в борьбе с собственными родственниками, поставившими под сомнение его власть; он был ослеплен и на какое-то время сослан в Углич вместе с матерью; предание гласит, что он отравил своего главного соперника; он обладал суровым и властным характером и смог не только сохранить доставшееся ему наследство, но и существенно увеличить его размеры. Кто этот человек?
4. Кого на Руси в 15 веке называли «печальниками»? Почему?
5. Для чего Иваном III был отправлен в Венецию Семен Толбузин?
6. В 1498 году один крестьянин ушел от своего землевладельца, выплатив полтину за «пожилое». Второй крестьянин при уходе от землевладельца уплатил рубль. Где жили эти крестьяне?
7. Мог ли Иван III видеть часы, установленные на одной из кремлевских башен Христофором Галовеем?
8. Летописи упоминают, что на реке Угре против Ахмата были выставлены «огненные стрельцы» и «полевой наряд». Что это за воины и наряды?

179
415
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

mrloller
4,4(96 оценок)

  майже 20 років минуло від того часу, коли страшна біда прийшла в україну, накривши чорним смертельним крилом росію, білорусь та інші країни. поліське містечко чорнобиль, якому виповнилося 800 років, зайняло місце у сумнозвісному списку поряд із хіросимою та нагасакі. аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці чорнобильської атомної електростанції, стала однією  з найбільших катастроф в історії людства. вона вплинула на долі мільйонів людей. у багатьох регіонах україни виникли нові соціально-економічні умови, що спричинили кардинальні зміни в людському житті. україну проголошено зоною екологічного лиха. для ліквідації наслідків аварії та створення системи надійного захисту населення від впливу чорнобильської катастрофи залучено значні фінансові, наукові  та людські ресурси.

        невідворотність рішення про закриття чорнобильської атомної електростанції все більше усвідомлюється як українською, так і міжнародною громадськістю; разом із цим зростає усвідомлення і чорнобильської катастрофи та необхідності об'єднаних зусиль для її вирішення.

  тема роботи: „чорнобильська катастрофа та її наслідки для україни”.

  основні завдання роботи: 1. показати масштаби та наслідки чорнобильської катастрофи; 2. розкрити аварію на чорнобильській аес як техногенну катастрофу та людську трагедію. 3. назвати позитивні зрушення, які відбуваються у розв`язанні даної проблеми.

1. чорнобильська катастрофа

    чорнобильська катастрофа найбільша екологічна катастрофа сучасності, яка трапилася о 1 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4-го енергоблоку чорнобильської аес. великий викид радіоактивного пилу (в тому числі йоду 131, цезію 137, стронцію 90) піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до скандинавії, центральної та південно-східної європи, північної італії. спершу комуністичне керівництво україни та срср намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень про чорнобильську катастрофу американськими та європейськими засобами масової інформації розпочалася евакуація близько 130 тис. мешканців київської області із заражених районів. радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи (пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс - саркофаг). з обороту вилучено близько 5 млн. га землі (навколо аес створена 30-км зона відчуження).

    з часу чорнобильської катастрофи у колишньому радянському союзі, а потім на терені незалежних держав україни, росії, білорусі було прийнято низку законодавчих актів і підзаконних документів, пов'язаних з аварією.

кількість цих документів і надалі зростає пропорційно тому, як виникають нові соціально-економічні, політичні, екологічні та інші проблеми, що є наслідками атомної катастрофи.

Популярно: История