Есть ответ 👍

9. Назвіть книги та їх автора. Хто послужив прототипом героя книги? У чому полягало головне заняття героя? Як називається метод, яким він досконало володів? (1 бал)
Ця книга розрахована на дорослого читача, але її героя люблять і дорослі, і діти. Сюжети творів, що увійшли до збірки, не раз надихали шанувальників десятої музи на створення «найважливішого з видів мистецтв». Біографій персонажа, який народився за часів правління королеви Вікторії, існує безліч. Герой розбирався в літературі, цитував Петрарку, Горація, знав латинь і кілька європейських мов; був одним з кращих боксерів у своїй вазі, прекрасно стріляв і фехтував, а володіння прийомами «нового мистецтва самозахисту» до йому в сутичці з ворогом. Він написав досить багато наукових робіт, серед яких - праця, деяким чином пов'язана c околицями туманного Альбіону і тими, хто не хоче жити в злагоді з Фемідою. Головне заняття свого життя герой перетворив в точну науку, порівнюючи якийсь процес з поїздом, який розганяється внаслідок постійних тренувань. Автор навіть не міг припустити, що текст його твору буде ретельно вивчатися для того, щоб скласти портрет безкорисливого, незалежного, доброго, чуйного і безстрашного героя. На створення цього художнього образу автора надихнув товариш по службі, дивак, який дивував оточуючих незвичайним умінням розбиратися в складних життєвий справах. Відомо, що жив герой на тихій затишній вуличці.

10. Прочитати детективну задачу і знайти «розгадку» таємниці. (1 бал)
Історія 1. Злочин не відбувся
За деякими відомостями, які отримали співробітники поліції міста Сан – Франциско, можна було зробити висновок, що готується викрадення коштовностей дружини мільйонера – місіс Андерсон.
Місіс Андерсон проживала в одному з першокласних готелів. Мабуть, тут же мешкав і злочинець, який замислив злочин. Декілька днів чергував детектив у номері місіс Андерсон, сподіваючись спіймати негідника, але безрезультатно. Мільйонерша вже почала підсміюватися над ним, як раптом сталося наступне. Увечері хтось постукав у двері номера. Потім двері відчинилися, і до кімнати заглянув чоловік. Побачивши місіс Андерсон, він вибачився, сказавши, що помилився дверима.
– Я був абсолютно впевнений, що це моя кімната, – збентежено промовив він. – Адже тут усі двері такі схожі.
Тут детектив вийшов із засідки і заарештував незнайомця.
Що змогло переконати поліцейського в тому, що перед ним зловмисник?

11. Прочитати детективну задачу і знайти «розгадку» таємниці. (1 бал)
Історія 2. Дворецький завдає удару
Доктор Квік піднявся удосвіта. Коли через годину він закінчував сніданок, пролунав телефонний дзвінок.
– Даруйте, це Чанг Лоу, дворецький Джеймса Гудвіна. Я тільки що ввійшов до будинку господаря і виявив, що хтось убив і пограбував його! – промовив голос в телефонній трубці.
Доктор Квік прибув на місце події за лічені хвилини, і дворецький провів його у вітальню, залиту яскравим, теплим сонячним світлом. Там на підлозі лежало тіло вбитого.
– Ви виявили його саме тут? – запитав доктор Квік.
– Так. Рівно 20 хвилин тому, коли я прийшов на роботу. Я проходив через вітальню і спіткнувся в темряві об тіло. Я так злякався, що кулею помчав до телефону, розташованого біля вхідних дверей, і подзвонив вам, – сказав Чанг.
Доктор Квік окинув поглядом кімнату з розкішними шкіряними меблями, дорогими шторами на вікнах і ворсистим килимом на підлозі. Нарешті він вимовив:
– Пролийте трохи світла на цю таємницю і розкажіть, навіщо ви це зробили.
Чому доктор Квік запідозрив Чанга?

*твори «Пістлява стрічка» «золотий жук»

220
478
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

enotny
4,6(87 оценок)

ответ:

в стихотворении н.а. некрасова «железная дорога» красной нитью проходит тема народа, его скрытого могущества. обыкновенные крестьянские люди строили железную дорогу, по которой едет мальчик ваня с отцом, а вовсе не граф петр андреевич клейнмихель, как говорится в эпиграфе к произведению. стихотворение раскрывает весь ужас и жестокость рабства, крепостничества. тысячи людей были вынуждены строить эту дорогу по приказу помещиков, и многие погибли из-за ужасных условий работы:

мы надрывались под зноем, под холодом,

с вечно согнутой спиной,

жили в землянках, боролися с голодом,

мерзли и мокли, болели цингой,

грабили нас грамотеи-десятники,

секло начальство, давила нужда…

по смыслу стихотворение разделено на четыре части. в первой показывается красота земли, во второй говорится о тяжелой участи закрепощенных людей, которые попали в совершенно рабское положение. третья часть открывает спор генерала и лирического героя по поводу народа: мнения у них совершенно различны. генерал называет крестьян «пьяницами» и «разрушителями», хотя едет по железной дороге, построенной их же руками. он сомневается в том, что великие произведения архитектуры, например колизей, были сотворены народом. четвертая же часть отображает положение народа после строительства железной дороги, вроде как радостное время, когда крепостное право уже свергнуто, но почему-то народ остается фактически в прежнем положении. лирический герой понимает, что перемены обязательно произойдут, но только нескоро, и ни он сам, ни его сын не смогут увидеть их. это происходит, потому что народ терпелив и покорен своему начальству.

н.а. некрасов считает народ поистине могучей силой! в его стихотворении ване снится сон, где сам бог говорит ему: «вот они – нашей дороги строители! » причем это относится не столько к строительству железной дороги, сколько к тому, что все будущее страны лежит на плечах мужиков. лирический герой ставит их в пример своему сыну, предлагая перенять привычку к упорному труду. я считаю, что одна из главных мыслей произведения наиболее ярко открывается в этих строчках:

благослови же работу народную,

и научись мужика уважать.

да не робей за отчизну

вынес, достаточно народ,

вынес и эту дорогу железную —

вынесет всё, что господь ни пошлет!

Популярно: Литература