juliaked1
05.02.2022 20:56
История
Есть ответ 👍

Чи згоден ти з твердженням, що впродовж 2 пол 17 ст у Лівобережній Гетьмашини зберілгися ознаки республіканської форми правління?Відповідь поясніть.

247
400
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


В окремих країнах доволі ефективно функціонують так звані нетипові форми державного правління. В таких державах можна дкувати тенденцію поєднання рис республіки і монархії (Малайзія), абсолютної і конституційної монархії (Кувейт), президентської та парламентської республіки (Колумбія).

Нетипові форми правління — модифіковані форми правління, котрі поєднують в собі першорядні риси декількох «класичних» форм правління.

andrognew2018
4,4(10 оценок)

Івану IV ще не виповнилося 17 років, а він уже вразив московський двір несподіваною вимогою проголосити його царем, тобто цезарем, як правителів Візантії. Цим кроком московський престол прирівнювався за значущістю до інших монархій Європи. Після вінчання на царство в 1547 р. (рис. 4) юний цар доклав чимало зусиль, щоб налагодити управління країною. Іван IV розумів, що в нього одного не вистачить знань і вмінь змінити ситуацію в державі. Тому він прислухався до порад свого найближчого оточення, яке об’єдналося у Вибрану раду.

Объяснение:

Вибрана рада, до якої входили бояри, дворяни та митрополит московський Макарій, провела реформи, що мали зміцнити царську владу й поліпшити управління царством. У 1549 р. вперше в історії Московської держави був скликаний станово-представницький орган держави — Земський собор. У такий б Вибрана рада за прикладом деяких західноєвропейських держав намагалася посилити центральну владу в царстві, спираючись на підтримку представників заможних верств населення. У 1550 р. Земський собор прийняв Судебник — новий збірник основних законів держави.

Популярно: История