Есть ответ 👍

Поміркуйте чому композитори-романтики стали активно використовувати програмність у музиці, виявили зацікавленість фольклором​

266
491
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Tgfdvbgg
4,4(73 оценок)

Музичний романтизм як художній напрям виник на початку XIX ст. під впливом раннього німецького літературно-філософського романтизму (Ф. В. Шеллінг та ін.) й надалі розвивався в тіс­ному зв'язку з різними течіями літератури, живо­пису й театру. Засновником німецької романтич­ної опери є К. М. Вебер. Сюжети та музичний стиль його опер зазвичай поєднували фантастику з реалістичними картинами народного побуту («Чарівний стрілець»), поезію лицарських легенд («Евріант») і слугували взірцем для багатьох ком­позиторів, зокрема Ріхарда Вагнера.

Партитура сонати для скрипки соль мінор Й. С. БахаПорівняно з попередніми епохами, музичний романтизм вирізнявся пильною увагою до вну­трішнього світу людини, висуванням на перший план складної індивідуальності ліричного героя. Провідними стали теми особистої драми самотнього

художника, нерозділеного кохання та соціальної нерівності. У творчості деяких композиторів, зо­крема Роберта Шумана, ця тематика набула ознак автобіографічності.

Яскрава портретність і деталізація образної сфери у творах композиторів-романтиків зумови­ла розквіт жанру вокальної та фортепіанної міні­атюри (пісня й романс, музичний момент, екс­промт, пісня без слів, ноктюрн та ін.). Нескін­ченна мінливість і контрастність життєвих вражень втілена у вокальних і фортепіанних ци­клах Шумана і Брамса.

Лірико-драматичне трактування музичних об­разів властиве в епоху романтизму й великим жан­рам — симфонії, сонаті, квартету, опері. Прагнен­ня до вільного самовираження, поступового й наскрізного драматургічного розвитку спричини­ла появу вільних і змішаних форм, притаманних романтичним творам у таких жанрах, як балада, фантазія, рапсодія, симфонічна поема та ін.

Залучення творів літератури, живопису, скульптури як джерел для створення програмної музики визначило важливу в музичному роман­тизмі ідею синтезу мистецтв, що найяскравіше ви­явилося в оперній творчості Вагнера та програм­ній музиці Шумана. Виражальні прийоми програмної музики проникли й у непрограмні тво­ри композиторів-романтиків, що сприяло посилен­ню образної конкретності, гостроти драматургії.

Объяснение:


сцена таяния снегурочки .

Популярно: Литература