bati9999
10.06.2021 07:23
История
Есть ответ 👍

Кто такой П.Полубок?Какие меры предпринимала казацкая старшина для востановления государственных прав Украины?​

287
357
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

NiceBike2
4,5(69 оценок)

П. Полубок це Павло Полубок.  Український військовий та політичний діяч. Полковник чернігівський, наказний гетьман Війська Запорозького Лівобережної України (1722-1724). Гетьман Глухівського періоду в історії України. Під час Північної війни виступив на боці Петра I. Заарештований за підписання Коломацьких чолобитних та супротив діяльності Малоросійської колегії. Помер в ув'язненні на території Петропавлівської фортеці.

Павло Полуботок розмовляє з Петром I у Петропавловській фортеці

22 травня 1723 року — Полуботка із старшиною викликали до Петербурга «для ответу» за організацію антиросійської діяльності і підбурювання народу проти імператора.

23 червня 1723 року — Петро І заборонив указом проводити нові вибори гетьмана.

вересень 1723 року — розпочалися допити Полуботка і старшини в Таємній канцелярії. Полуботок пропонує замінити Малоросійську колегію Генеральним судом в семи персонах.

Данило Апостол і старшина привозять до Петербурга від імені всього Війська Запорозького Коломацькі чолобитні, в яких дати дозвіл на проведення гетьманських виборів та ліквідувати податки, впроваджені Малоросійською колегією[2].

10 листопада 1723 року — розгніваний Петро І наказав ув'язнити Полуботка, старшину і всіх, хто допомагав їм, до Петропавлівської фортеці[2].

середина 1724 року — справу Полуботка віддано на розгляд Вищого суду.

29 грудня 1724 року, близько 15:00 — Полуботок помер від хвороби в камері. Похований на цвинтарі церкви Святого Сампсонія Прочанолюбця за Малою Невою в Петербурзі

17 лютого 1725 року — звістка про смерть Полуботка досягла Гетьманщини після повернення прислуги покійного гетьмана.

17 лютого 1725 року — в глухівській церкві відправлено панахиду по Полуботку (за народними переказами).

Объяснение:

Veid
4,5(63 оценок)

Сдача столицы всегда рассматривалась как поражение того государства, которому она принадлежит. и хоть в случае с отечественной войной сдача москвы и не означала нашего поражения, она всё же  вызвала огромные потрясения в сознании   людей + враг вступил в совершенно пустой город. все припасы, продовольствие, всё возможное ценное  имущество было вывезено, а то, что неудалось вывести - было сожжено,  поэтому уставшей и обездоленной армии наполеона это нанесло существенный вред

Популярно: История