Есть ответ 👍

У меня тест на время! ответьте желательно на все во Это история Украины
1. Какие факторы благоприятно влияли на развитие Галицко-Волынского государства?
А: активная политика князя Романа Мстиславича
Б: борьба русских князей, правителей Венгрии, Польши за наследство Романа Мстиславича
В: выгодное географическое положение (расположение на перекрестке торговых путей, удаленность от Киева; труднодоступность для кочевников)
Г: боярская смута против сыновей Романа Мстиславича
Выберите все (2) правильные ответы

6. В чем проявлялась зависимость Галицко-Волынского княжества от Золотой Орды?
А: во вхождении земель Галицко-Волынского государства в состав Золотой Орды
Б: во вмешательстве монголов во внутренние дела Галицко-Волынского государства
В: в выплате дани
Г: в участии княжеского войска в походах монгольской армии

7. О каком событии говорится в отрывке из исторического источника? "... Пришел Батый .... с большой силой и окружил город. И пороки [тараны] непрестанно били день и ночь. Выбили они стены, и вышли горожане на разбитые стены ... стрелы затмили мир побежденным и Дмитрий ранен был. ... а горожане сделали еще второе укрепление вокруг церкви Святой Богородицы Десятинной ...":
А: осада Владимир-Волынского в 1241 году
Б: оборона Киева в 1240 году
В: оборона Козельска в 1238 году
Г: оборона Чернигова в 1239 году

260
261
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

comet55
4,6(79 оценок)

Литовські князі одними з перших рушили на українські землі, які були роздроблені та ослаблені золотоординським ігом.  

Засновником Великого князівства Литовського був Міндовг, який у середині XIII ст. об’єднав під своєю владою Аукштайтію, Жемайтію, частину Ятвягії та оволодів частиною Західної Русі. На початку 60-х років XIII ст. Міндовг зробив спробу захопити також Чернігово-Сіверщину.

Швидке зростання Литовської держави почалося при Гедиміні (1316-1341). Добре зміцнивши тили, він узявся за розширення своїх володінь. Цьому сприяло те, що литовські князі дуже ретельно подбали про розбудову військової справи. Вони постановили за правило: хто має землеволодіння, той мусить служити у війську; хто ж відмовляв­ся від військової повинності, у того забирали землю. Це правило поширювалось на всі суспільні верстви - від князів до селян. Можна сказати, що Литва на той час мала велике організоване військо. Гедимін завершив приєднання білоруських земель, розпочате його попередниками, і приступив до приєднання українських земель. Експансія Литви на схід і північ Русі натрапила на сильний опір з боку Московського князівства. Вирішальна роль у захопленні українських земель належить сину Гедиміна - Ольгерду  (1345-1377), який заволодів Чернігово-Сіверщиною, а в 1362 р. зайняв Київ.

Переломним у підкоренні українських земель Литвою став 1362 р. Цього року військо трьох сусідніх народів - литовського, українського та білоруського розгромило монголо-татар на Синіх Водах, давши початок звільненню українських земель від монголо-татарського іга.

Таким чином, у другій половині XIV ст. під владою Литви опинилась уся Білорусь, частина земель Московії та значна частина території України - майже вся Волинь, Чернігово-Сіверщина, Київщина, Переяславщина, Поділля. Велике князівство Литовське стало однією з найбільших держав Європи.

Объяснение:

Популярно: История