SofiCat5
13.06.2021 18:48
История
Есть ответ 👍

Які витоки середньовічної культури?

273
464
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

Liza32572
4,5(92 оценок)

Європейське середньовіччя починалося фактично з культурної катастрофи попередньої, античної цивілізації. Разом з руйнуванням римської державності стрімко зникають ціннісні підстави античності. Треба зауважити, що німецькі племена також дуже сильно постраждали від своїх завойовницьких походів, відкотившись у культурний розвиток. Настав період культурного лихоліття, що тривав до кінця 8 в. 

Ella003
4,5(58 оценок)

Средневековая культура формировалась под влиянием классической античной культуры, народного творчества и традиций европейских стран, а объединяющей силой этих двух факторов явилась христианская религия.

qwertyroom
4,5(72 оценок)

Хрестоносці послали посланців до Венеції, Генуї та інших міст, щоб домовитися про експедицію. Одним із посланців був історик Джеффрі де Віллардюін. Нарешті він досяг угоди з Венецією в квітні 1201 року, Дож Енріко Дандоло — голова Венеціанської республіки — погодився перевезти хрестоносців за велику суму — 85 тис. марок сріблом. У червні 1202 p., коли кораблі були вже готові, на острові Лідо зібралася тільки третина хрестоносців. Керівники походу змогли зібрати лише частину необхідної суми. Тоді дож запропонував відкласти плату за умови, що хрестоносці до йому знищити торгового суперника — місто Задар на східному узбережжі Адріатичного моря. Незважаючи на заборону папи воювати проти християн, керівники походу згодилися. 15 листопада 1202 р. вони захопили і пограбували Задар. Папа Інокентій III відлучив Венецію і хрестоносців від церкви, але, бажаючи знищити мусульман, пообіцяв зняти відлучення, якщо похід відбудеться. Пізніше він пом'якшав і простив хрестоносців, та затримав відлучення тільки для венеціанців.

Проте Енріко Дандало намовив хрестоносців на похід проти ще одного свого суперника—християнського Константинополя. Приводом до війни стало бажання Олексія IV Ангела, сина імператора Ісаака II Ангела, відібрати у дядька Олексія престол, який він захопив, осліпивши брата. Імператорський син пообіцяв за це щедру винагороду, вкрай необхідну хрестоносцям, — 200 тис. марок сріблом, які б покрили усі їхні борги Венеції. Ісаак також пообіцяв хрестоносцям після повернення собі трону Візантії дати ще 10 тисяч вояків для походу до Єрусалиму через Єгипет. Хоча деякі хрестоносці були проти цього, мотивуючи тим, що вони пішли у похід задля боротьби з мусульманами, більшість пристала на пропозицію венеціанців. 24 червня 1203 року хрестоносне військо, перевезено венеційськими кораблями, висадилося поблизу Константинополя.

Объяснение:

Популярно: История