fietisov
07.08.2022 04:42
Биология
Есть ответ 👍

Як око сприймає кольорове зоображення?

219
464
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Сприйняття кольору зоровим аналізатором залежить від трьох різних пігментів, що містяться в колбочках. Кожний із пігментів найкраще поглинає світло одного з трьох основних кольорів. Тому «червоні» колбочки найчутливіші до червоного кольору, «зелені» — до зеленого, «сині» — до синього. Але людина здатна розрізняти тисячі кольорів та відтінків. Це відбувається завдяки змішуванню трьох основних кольорів у результаті одночасного стимулювання кількох типів колбочок. При цьому основні кольори змішуються в різних пропорціях, що й пояснює ту кількість відтінків, які розрізняє людина.

Палички, що пристосовані до сутінкового зору, містять тільки один пігмент — родопсин, або зоровий пурпур. Якщо ввечері вимкнути в кімнаті світло, то очам потрібно деякий час, щоб звикнути до темряви, оскільки колбочки раптово позбулися яскравого світла, а пігмент паличок ще не активізувався. При переході з темної кімнати в яскраво освітлену — все відбувається навпаки, і вже для колбочок потрібний деякий час, щоб почати сприймати кольорове зображення.

Объяснение:

IDem23
4,5(23 оценок)

ответ: у людини до ендокринних залоз відносять: епіфіз, гіпофіз, щитоподібну, загруднинну (тимус), паращитоподібні, наднирники, острівці лангерганса підшлункової залози та ендокринну частину статевих залоз.

объяснение:

Популярно: Биология