Есть ответ 👍

Розгорнута відповідь на питання"автобіографічна основа новели"intermezzo"

217
302
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


объяснение:

епізод, описаний у новелі "intermezzo", справді мав місце в житті м. коцюбинського. вкрай виснажений службою, громадською роботою, знесилений хворобою, він мріяв про відпустку, як про рятівну соломинку. коцюбинський звертається до знайомих і друзів із проханням прийняти його на літній відпочинок, бо "дуже втомлений — і так хочеться мені спочити серед може б, вдалося мені написати щось серед сільської тиші". досліджуючи листи письменника 1908 року, можна побачити, що втома справді "відігравала" велику роль у його житті. в одному з листів він зазначає: " ледве держиться в тілі". у листі до своєї знайомої о. аплаксіної він пише: "с тех пор, как я очутился в полном уединении — чувствую, как я страшно устал душою. не усталость, а душевная. не хочеться видеть людей, вести разговоры. хочется сбросить с себя всю волну людской грязи, которая незаметно заливала твоє сердце, хочется очиститься и отдохнуть".

навіть природа, яка згодом чарівною музикою зазвучить в "intermezzo", спочатку викликає у письменника майже відразу. проте коцюбинський бореться з цією втомою, бореться за внутрішній спокій, що дав би йому змогу знову продовжити творчість. у листах до дружини закарбувався кожен крок цієї боротьби, нестримна жага творити: "погано, що й досі не можу сісти за роботу. чи то сільське повітря, чи втома, але не хочу писати, думки не йдуть до голови, хоч це мене мучить. може, таки переможу себе". а наступного дня: "і знову не хочеться писати". або: "людей просто не переношу, а коли гуляючи десь бачу людину, то тікаю, щоб не стрі писати почав та й " і ось нарешті зустрічаються ті дійові особи, які потім увійдуть до твору: "так полюбив зелені простори, сонце, що мені жалко години, проведеної в хаті".

втома відступає. письменник починає активно вдивлятися в природу, його захоплює її краса. він живе повнокровним внутрішнім життям і готовий свої переживання вилити на папір. готовий творити.


Тіні забутих предків план: дитинство івана. бої між гутенюками і палійчуками. зустріч івана з марічкою. марічка з іваном стали дружити, разом пасти вівці, гуляти. іван іде на полонину. іван пасе вівці в полонині. іванові сниться страшний сон. іван чує голос марічки. марічка померла, коли була повінь і річка черемош вийшла з берегів. іван одружується з палагною. святий вечір. коли палагна ворожила, то зустрілась з юрою-мольфаром. палагна стає любаскою юри. івану причудилась марічка. іван помирає. похорони івана.

Популярно: Українська література