twv05355
24.08.2022 07:45
Биология
Есть ответ 👍

70
яке значення:
ектодерми у гідри
ектодерми у гідри
кишкової порожнини у гідри
жалкої клітини у гідри
нервової клітини у гідри
травної клітини у гідри
шкірно м'язової клітини у гідри
яйцеклітини у гідри
сперматозоїда у гідри
залозної клітини у гідри
проміжної клітини у гідри

188
420
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

kustsireni
4,6(92 оценок)

ответ: будова клітин гідри

всі необхідні для життя процеси у амеби звичайної або інфузорії туфельки відбуваються в одній клітці. у тілі гідри і всіх інших багатоклітинних тварин різні групи клітин мають різне значення або, як ще кажуть, різні функції.

будова гідри може бути по-різному, з-за клітин які виконують різні функції. групи клітин, що мають однакове будова і виконують певну функцію в життя тварини, носять назву тканин. у тілі гідри розвинені такі тканини, як покривна, м'язова і нервова. однак ці тканини не утворюють в її тілі тих складних органів, які є у інших багатоклітинних тварин. таким чином, гідра представляє собою нижчу, тобто найбільш просте за своєю будовою багатоклітинних тварин.

у хробаків і інших тварин більше складних, ніж гідра, з тканин утворюються органи. з органів, що виконують загальну функцію в житті людини, в тілі тварин утворюються системи органів (наприклад, нервова система, кровоносна система та ін.) у гідри систем органів немає. розмноження гідри відбувається двома способами: статевим і безстатевим.

 

кропив'яні клітини гідри

щоб зрозуміти, чому дафнії, доторкнувшись до щупальця прісноводної гідри, паралізуються, необхідно розглянути будову щупальця під мікроскопом. вся поверхня покрита щупальця крихітними вузлуватими горбиками. це особливі клітини, що мають вигляд пухирців. такі клітини є і на краях тіла гідри, але найбільше їх на щупальцях. у бульбашках знаходяться тонкі нитки з вістрями на кінцях, що стирчать назовні. коли здобич торкнеться тіла гідри, нитки, в спокійному стані скручені у вигляді спіралі, раптово назовні зі своїх бульбашок і, як стріли, врізався в тіло здобичі. при цьому із пляшечки виливається в ранку крапелька отрути, паралізує жертву. порівняно товсту шкіру людини і великих тварин гідра вразити не може. але в морях живуть споріднені гідрі тварини - морські медузи. великі медузи можуть заподіяти сильний опік і людині. вони обпалюють шкіру, як кропива. тому ці клітини називаються кропив'яним клітинами, а нитки - кропив'яним нитками. кропив'яні клітини гідри не тільки орган нападу на видобуток, а й орган захисту.

м'язові клітини гідри

деякі клітини зовнішнього шару тіла гідри з внутрішньої сторони продовжені вузькими м'язовими відростками. ці відростки розташовані вздовж тіла гідри. вони здатні скорочуватися. швидке стискання гідри в маленький клубочок у відповідь на роздратування відбувається саме завдяки цих м'язових відростків. клітини з такими відростками називаються покривно-м'язовими. у житті гідри вони відіграють таку ж роль, як у людини м'язи. таким чином, зовнішні клітини гідри захищають її і їй пересуватися.

нервові клітини гідри

гідра сприймає подразнення чутливими клітинами, розташованими в ектодерми (зовнішньому шарі). ці роздратування через нервові клітини, які знаходяться в покривної шарі, ближче до основи покривно-м'язових клітин, на опорній перетинки, з'єднуючись між собою. нервові клітини утворюють нервову мережу. ця мережа є зачатком нервової системи.

від чутливих клітин роздратування (наприклад, від дотику голкою або паличкою) передається нервовим клітинам і розповсюджується по всій нервової мережі гідри. від нервової мережі роздратування переходить на покривно-м'язові клітини. відростки їх скорочуються, і відповідно скорочується все тіло гідри. так гідра відповідає на зовнішні подразнення. тіла гідри від дотику має захисне значення.

травні клітини гідри

клітини травного шару значно більшими, ніж клітини покривного шару. на своїй внутрішній частині, зверненій до кишкової порожнини, ці клітини мають довгі джгутики. рухаючись, джгутики перемішують частинки їжі, що потрапили всередину кишкової порожнини. травні клітини виділяють сік, переварює їжу. переварена їжа всмоктується клітинами травного шару, а з них надходить в усі клітини тіла. чи не переварені залишки їжі назовні через ротовий отвір.

объяснение:

03Faridm1
4,6(73 оценок)

мой ответ: 17 мускул.

 

6 мускул: глаз

6 мускул щёк

4 мускулы носа

1 мускула подбородка

Популярно: Биология