Есть ответ 👍

Порівняйте образи ахілла та гектора

148
165
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

pakipysi
4,4(70 оценок)

ответ:

і гектору, і ахіллу властиві доблесть, пристрасне бажання перемогти і прославитись. обидва вони мужні, сильні, на їх рахунку багато подвигів та перемог. вони є гідні , адже автор порівнює ахілла з соколом та гектора з високолетним орлом. риси характеру ахілла: мужність, сила, справедливість, егоїзм, почуття власної гідності, почуття героїчної честі , помста, благородство , жорстокість . гектору притаманні мужність, людяність, жертовність, благородство, сумлінність , стриманість, ніжність , вірність. до рис, що характеризують обох, слід додати їх побожність. ахілл звертається до богів, зокрема до зевса. гомер часто підкреслює побожність гектора .

ахілл – улюбленець богів – доблесний воїн , його відвага не знає меж . він вірний товариш, щирий і чесний. разом з тим він нетерпеливий, нестримний у своєму роздратуванні, запальний та гнівний. дуже чутливий в питаннях честі : після образи він відмовляється продовжувати війну, відкидає спроби примирення, хоч це призводить до важких наслідків для війська – гинуть ахейці. після загибелі свого друга, одержимий жагою помсти, він іде на бій з гектором, засліплений гнівом , знущається над його тілом . з іншого боку, герой сумує за своїм другом, гірко ридає біля матері , співчуває батькові гектора. ми бачимо в серці ахіла душевну боротьбу між помстою і шляхетністю.

мужність гектора – це результат розумної волі. йому знайоме відчуття страху, але він навчився бути безстрашним. гектор з сумом у серці залишає батьків, дружину и сина, бо він безмежно вірний обов’язку – захисті трої. позбавлений богів, він віддає своє життя за рідну землю. гектор людяний. він ні разу не дорікнув єлені, пробачає брату та не відчуває ненависті до них , хоч вони були винуватцями троянської війни. у словах гектора немає зневаги, зверхності . він звертається до ахіллеса як рівний до рівного , ахіллес же виявляє повну зневагу до . людяність гектора та надмірна гнівливість ахілла – відмінність між героями гомера.

ахілл і гектор — справжні герої свого часу . для давніх греків вони були ідеалом воїна, героя, людини.

Lerosha14
4,7(50 оценок)

На стене в доме самсона вырина висели картинки с изображением блудного сына. дочь смотрителя отчасти повторила поступок героя библейской легенды. и, скорее всего, как и отец блудного сына, изображенного на картинках, станционный смотритель ждал свою дочь, готовый к прощению. но дуня не возвращалась. а отец не находил себе места от отчаяния, зная, чем зачастую заканчиваются подобные : “много их в петербурге, молоденьких дур, сегодня в атласе да бархате, а завтра, поглядишь, метут улицу, вместе с голью кабацкою. как подумаешь порою, что и дуня, может быть, тут же пропадает, так поневоле согрешишь да пожелаешь ей ”  художественный смысл:   при восприятии этих картинок читатель невольно сравнивает блудного сына с судьбой дуни.  автор проводит смысловую параллель между дуней и блудным сыном.  как и блудный сын, героиня покидает отчий дом в поисках лучшей жизни, где ее ждут соблазны и опасности, которые пугают её отца. однако отличие пушкинской героини, покинувшей дом, от библейского персонажа заключается в том, что после долгих скитаний блудный сын возвращается в родительский дом и тем успокаивает душу отца, а дуня появляется только после смерти старого смотрителя, так и не нашедшего душевного покоя. при этом, судя по авторскому тексту, ее - это успеха и состоявшейся любви и жизни. недаром в последнем описании комнаты самсона вырина картинок уже нет, т. е. судьба героини - не судьба блудной дочь, а состоявшейгося человека, нашедшего свое предназначение, счастье, хотя и построенное на горе другого. тем более, что вырин не мог дать дочери достойного будущего.  самсон вырин вызывает жалость и сочувствие. он мог бы быть счастлив, общаться с дочерью и но он не смог изменить свое восприятие жизни, спился и умер.

Популярно: Литература