Есть ответ 👍

Зовнишнисть павлуся " за сестрою"

144
185
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


відповідь:

пояснення:

повість а. чайковського "за сестрою." була написана в 1907 році й відразу ж здобула широку популярність. твір переносить нас у часи середньовіччя, коли татаро-турецькі загарбники руйнували українські містечка й села, вбивали, забирали в полон людей. а мужні козаки виборювали волю для своєї землі. але мені те, що "за сестрою" — не просто твір про історичні події, а повість про пригоди, мандри, вірність і мужність.

головний герой повісті — підліток павлусь. скільки пригод випало на його долю! хлопець жив у селі спасівка з дідусем, матір'ю та сестрою ганнусею, але одного дня життя його перевернулося. павлусь утратив рідних, а сестру вороги забрали в полон. щоб урятувати її,, герой вирушає в далекі й небезпечні мандри. павлусь намагається довести собі, що він — гідний нащадок козаків-запорожців, вірних захисників україни. саме тому хлопець залишає козаків, старшого брата й батька та їде за сестрою. чимало перешкод виникло на шляху до криму, але хлопець не здавався: він же славного козацького роду!

його продавали, змушували тяжко працювати, карали, але він гідно переніс випробування долі, не втратив почуття гідності, іншим у скруті. звісно, що таким сміливцям посміхається доля. павлусь досяг своєї мети: девлет-ґірей відпускає сміливого хлопчину з сестрою з неволі та навіть дає охоронну грамоту, щоб дорогою не чіпали татари. думаю, що в майбутньому з павлуся дійсно вийшов гарний козацький кошовий.

"я поклав собі за ціль мого життя, — переповісти в белетристичній формі нашу історію з козацького періоду й тим заповнити цю прогалину в нашій літературі. до того часу мало хто до того брався", — писав а. чайковський про свою спадщину. вважаю, це вдалося письменникові в повній мірі, оскільки повість "за сестрою" — чудовий твір! окрім того, що дуже цікавий, він містить у собі важливу думку — необхідно бути мужнім, чесним, добрим і любити свою родину й рідний край.


Винахідниця, яка створила машину часу й приготувала протиотруту від вірусу страху». (бабуся клима.) «…засмага на їхніх обличчях була така густа, що вони стали схожими на кочівників пустелі — берберів». (тато й мама.) «…одного дня звичайнісінький хлопець, життя якого досі було похмурим і буденним, захворів». (клим джура.) «…один із хлопців — кругловидий, зі смішними, довгими, мов у зайця передніми зубами. а другий, чорнявий, з чорними як смола очима й густими насупленими бровами». (жук і заєць.) «…у великому басейні, встеленому водоростями й лататтям, у зручних кріслах сиділи дивовижні створіння». (синьоморди.) «він завжди понад усе любив гроші і владу. після літніх канікул він не вилазив із салону ігрових автоматів — програвав щодня купу грошей…» (сашко смик). …пані соломія, як її називають учні й прихильники, змогла поєднати чудодійні сили наших пращурів із найсучаснішими науковими здобутками. і замаскувала свій універсальний прилад у старому “запорожці”

Популярно: Українська література