Есть ответ 👍

Ставлення мартина борулі до дружини

285
401
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


ответ:

мартин боруля подає позов на пана красовського, тому що той назвав його «бидлом», і доручає займатися цією справою трандалєву, який також працює і на красовського. одночасно боруля намагається відновити втрачене дворянство. він хоче вигідно видати дочку заміж, а тому просить степана з міста націєвського — чиновника. у цей час до мартина приходить його друг гервасій, щоб засватати марисю за свого сина миколу. микола й марися вже давно кохають одне одного. але боруля відхиляє пропозицію. з міста приїжджає націєвський, якому марися одразу пояснює, що вона кохає іншого — націєвський її наче не чує. пізніше він підслуховує розмову мартина та палажки про майбутніх дітей та кумів і вирішує втікати із заручин. мартин боруля наздоганяє чиновника і б'є його. степан втрачає роботу внаслідок скасування земського суду, але він боїться сказати про це батькові. після того, як боруля дістав листа від красовського про те, що має виселитися з орендованої землі, він тяжко захворів. скоро надходить лист про те, що мартину борулі відмовлено у дворянстві, оскільки в документах не збігається одна літера. боруля спалює усі документи і дає згоду на одруження марисі й миколи.

сюжет комедії «мартин боруля» письменник будує на фактах з життя родини тобілевичів: батько драматурга, який довгий час служив поміщицьких маєтків, вирішив домогтися визнання свого роду дворянським. на це пішло чимало часу, але марно — дворянство не було доведено, оскільки прізвище в старих документах було тубілевич, а в нових тобілевич. карпенко-карий використав цей факт, аби висміяти намагання простоï людини вибитись у дворяни, хибно думаючи, що цим можна в чомусь піднестися над іншими.

объяснение:


Першу таку школу в 988 р. відкрив у києві володимир великий ще одна школа діяла при софійському соборі. у 1030 р.  ярослав мудрий   утворив у новгороді школу, до якої відібрали 300 дітей «учиті книгам». учителями були священики, підручниками - богослужебні книги, найчастіше - псалтир.

Популярно: Українська література