Есть ответ 👍




олень і його товариш

захотілося молодому оленю по білому світу побродити, нові міс¬ця подивитися.
– відмовляти не стану, – сказав йому батько, – але знай: нелегко тобі буде, зазнаєш горя в чужому краю.
– ні я збираюся не один, а з товаришем…
– розкажи що-небудь про нього.
– ми йшли вузенькою стежкою. дорогу перегородив великий ка¬мінь, обійти його було неможливо. тоді мій товариш уперся плечем і відсунув камінь убік. ось він який!
– твій товариш сильний, – похвалив старий олень. – але все-таки я буду хвилюватися за тебе.
– коли ми поверталися додому, на товариша з дерева раптом ки¬нулась рись. але він не розгубився, струснув рись із спини і переміг її у відкритому бою!
– безперечно, твій товариш відважний і спритний. але все ж таки я буду хвилюватися за тебе.
– а ось послухай ще про нього. гуляли ми, і нам захотілося пити. але по дорозі до водопою товариш почув запах якогось хижака. “нам загрожує небезпека! ” – шепнув він мені, і ми помчали, як вітер.
– твій друг розумний і обережний. але я буду хвилюватися, поки не побачу тебе, – зітхнув старий олень.
– а потім ми відпочивали в лісовій гущавині. бачимо: вовк ганяється за козеням і ось-ось наздожене його. мій товариш не всидів у кущах. він кинувся навперейми вовкові і так ударив його рогами, що той з переляку ледь із шкури не вискочив.
– це найкраще, що ти міг сказати про нього, – зрадів старий олень. – твій товариш благородний. тепер, синку, я за тебе спокійний.


запиши прислів"я яке на твою думку відповідає головній думці цього твору

275
378
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


обобщение: это прием, с которого объединяются однородные понятия. то есть, однородные члены предложения заменяются общим словом, а несколько простых предложений, несущих второстепенную информацию, заменяют одним, общим.

например: зазвенели ручьи. началась капель. растаял снег.

в этом случае намного проще написать: пришла весна.

: цель этого приема — предложение, то есть преобразовать в более простое. здесь будет уместно как и объединить несколько простых предложений в одно, так и заменить сложные предложения одним простым. кроме того, мы избавляемся от прямой речи, заменяя ее косвенной.

какой именно прием сжатия текста вам необходимо использовать в том или ином случае, зависит от прослушанного текста, от его особенностей. главное помнить, что основная цель при выполнении этого – выделить и сохранить ключевую информацию.

Популярно: Українська література