Есть ответ 👍

5цитат про максима беркута из текста захар беркут, плз ! 20

243
290
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


ответ:

максим беркут похож на своего отца. он унаследовал все его черты: смелый, честный, справедливый, независимый. в определенной степени также образцовый мужчина среди общества..

для максима превыше всего воля, это видно из выражения его глаз. «жизнь в неволе ничего не стоит»,— говорит он тугарові вовку. максим тяжело переживает из-за того, что с ним случилось. закованный в тяжелые цепи, которые «давят его, как железные, холодные гадюки», «висасують» всю силу из его тела, все мысли из его мозга, он затаил в себе большую боль, наблюдая, как горит его родная тухля. 

объяснение:


Вйого серці, смолім і чистім, як щире золото», «усюди був однаковий, спокійний, свобідний в руках і словах» , «його серце сонцем хороше обпалене і здоровим рум‘янцям осяяне, одверте, щире лице», «молодий гірняк», «мов здоровий дубчак між явориною, визначався між усім тухольським парубоцтвом»

Зажурилась україна, бо нічим прожити зажурилась україна, бо нічим прожити, витоптала орда кіньми маленькії діти, котрі молодії — у полон забрато; як заняли, то й погнали до пана до хана. годі тобі, пане-брате, ґринджоли малювати, бери шаблю гостру, довгу та йди воювати! ой ти станеш на воротях, а я в закаулку, тому стиха лиха та вражому турку! ой ти станеш з шабелькою, а я з кулаками, ой щоб слава не пропала проміж козаками. ой козак до ружини, бурлака до дрюка: оце ж тобі, вражий турчин, з душею розлука! походження та примітки зажурилась україна, бо нічим прожити. записано в 60-х роках xix ст. у новомосковському районі, дніпропетровської обл. (новомосковський пов. на катеринославщині). друкується за зб. песни народа с объяснениями вл. антоновича и м. драгоманова, т. i, стор. 274. варіант цієї пісні одним з перших опублікував видатний український учений, дослідник фольклору м. о. максимович у зб. «украинские народные песни, изданные михаилом максимовичем. часть первая», м., 1834, стор. 108. джерело українські народні думи та історичні пісні. упорядники: п. д. павлій, м. с. родіна. м. п. стельмах. видавництво академії наук української рср, київ, 1955, 700 с. тематичні розділи історичні пісніборотьба проти іноземного поневолення та феодально-кріпосницького гніту в xv - першій половині xvii століття зажурилась україна, бо нічим прожити зажурилась україна, бо нічим прожити, гей, витоптала орда кіньми маленькії діти. гей, витоптала орда кіньми маленькії діти. ой маленьких витоптала, великих забрала, гей, як зайняли, то й погнали до пана, до хана. гей, як зайняли, то й погнали до пана, до хана. ой ти станеш на воротях, а я в закоулку, гей, тому стиха лиха та вражому турку. гей, тому стиха лиха та вражому турку. ой ти станеш з шабелькою, а я з кулаками, гей, щоб та слава не пропала поміж козаками. гей, щоб та слава не пропала поміж козаками. козаченько до ружини, бурлака до дрюка, гей, оце ж тобі, вражий турчин, з душею розлука. гей, оце ж тобі, вражий турчин, з душею розлука. зажурилась україна, бо нічим прожити — ноти — українська народна пісня

Популярно: Українська література