Есть ответ 👍

Новый вопрос пока не (.крч.хто з украинських письменникив и в якых творах выкорыстал образ мойсея? сорян за ошыбки

266
325
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

учеба6358
4,6(95 оценок)

ответ:

в історію нашого письменства, отже, й усієї національної духовности, іван франко увійшов як друга величина після тараса шевченка.

вершинним злетом поета, поза всяким сумнівом, стала філософсько-політична поема „мойсей“. від часу написання (1905) донині цей універсальний твір викликає різні, трактування. у кінцевому підсумку це залежить, з одного боку, від філософсько-світоглядних „установок“ самих же критиків, а з іншого — від філософської та естетичної глибини аналізованого твору, якого, напевно, не слід прочитувати однозначно, не забуваючи, що твір на біблійно-релігійній основі не є простим віддзеркаленням біблійної оповіді, а має свої внутрішні особливостi, які роблять його багатозначним і водночас цілеспрямованим у надзвичайно актуальну проблему національного лідера.

дослідження поеми, як звичайно, наводило авторів на розмову про „атеїзм“, „матеріялізм“ письменника і на його віру, а в часи тоталітаризму вона була спекулятивним твердженням про повне „неприйняття“ і. франком ідеалістичної концепції світобудови і, зокрема, релігії, у т. ч. й українського кліру.

і коли іван франко творить образ мойсея — національного провідника, який веде народ до „обітованої землі“, то, у свою художню візію символічний зміст, прозоро, силою художньої суґестії говорить своїм сучасникам і майбутнім поколінням читачів — широкому загалу суспільства, що власна держава („обітована земля“) є господнім покликом, який мусять виконати провідник і з ним увесь народ.

божественна місія мойсея, наділеного волею бога, має завершитися переходом із неволі царство свободи. підкреслюємо: сакральний характер центрального образу поеми конкретизується у діяльності провідника, в його державницькій місії, яку покликані зрозуміти всі, хто хоче свободи.

GVA200208
4,6(2 оценок)

1) занимались хозяйством 2) ирак, северо-восточная сирия, турция, иран 3) политеистическая религия, жители верили во множество богов 4) скотоводческие племена семитского происхождения

Популярно: История