MaykTV26
22.08.2020 19:35
История
Есть ответ 👍

Суть аграрної реформи петра столипіна полягає в

152
399
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


ответ:

столипінська реформа (столипінська аграрна реформа) — низка законодавчих актів, написаних задля перерозподілу селянської земельної площі в російській імперії та задля підвищення продуктивності сільського господарства.

у наслідок столипінської реформи близько 1/4 дворів в україні, що входили до земельних громад, вийшли з них: у степу 42 %, на лівобережжі 16,5 %, на правобережжі 48 %. разом з тим на правобережній україні і на полтавщині майже вся земля, якою користувалось селянство, перейшла у приватну власність, особисте приватне землеволодіння почало переважати у чернігівській губернії, а у таврійській, херсонській, катеринославській і харківській воно охоплювало близько половини всіх дворів.

за нового аграрного устрою селянин міг бодай частково виявити ініціативу і поліпшити своє господарство, у чому йому акція селянського поземельного банку, сіілки, кооперація і земська агрономія. завдяки прогресові агротехніки (перехід до плодозмін тощо) зросла врожайність (за 1904 — 12 на 20 %) і вартість селянських господарств.

столипінська реформа, заможному селянству, мала на меті — створити з нього, поряд занепалого дворянства, нову соц. підпору для режиму. щоб зменшити аграрне перенаселення, столипін підтримував еміграцію селян за урал. з 1906 по 1913 рік з 9 українських губерній виїхало до азії 1,2 млн селян (найбільше 1909 року — 290 000), з чого однак одна чверть згодом повернулася.

реформа спричинила ще більшу соціальну диференціацію селянства: збільшення найдрібніших і великих сел. господарств і зменшення середніх, власники яких продавали землю заможнішим і самі виїздили за урал або до міст. невирішена аграрна проблема була однією з причин революції 1917 року.

дашуся4
4,6(82 оценок)

На этом  сайте ответы на учебник за 8 класс - resheba.com . ссылку вставить почему-то не могу

Популярно: История