Есть ответ 👍

Твір на тему *українські -поетична історія українського народу*

163
445
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


объяснение:

з'явилися в xii-xiii століттях в провансі. спочатку це були любовні пісні, які танець. до xiv століття у франції зазнали значних змін. вони втратили прив'язку до танцю, і сформували свої канонічні риси: три постійні строфи, стійку схему римування, звернення до конкретної людини, ритмічні повторення. значний внесок у розвиток французької того часу вніс поет франсуа війон.

українські народні поділяються на два види: соціально-побутові та історичні.

соціально-побутові розпові про відносини між людьми: дітьми і батьками, сестрами і братами, дружинами та чоловіками і так далі, а також розкриваються різні почуття: любов, вірність, ненависть, співчуття. для соціально-побутових характерний такий поворот сюжету, при якому люди перетворюються на птахів, тварин або рослини. прикладом української соціально-побутової є твір «ой чіє ж то жито », в якому розповідається про сімейний конфлікт між свекрухою та невісткою, що привів до того, що невістка перетворюється на тополю.

темою історичних ставали випадки, що відбувалися з людьми на тлі історичних подій. в основному це опис життя, героїчних вчинків і смерті козаків, в яких із засудженням розповідається про війну, яка є джерелом горя людей. описують і важке становище українських людей, що потрапили у турецький полон, їх вірність своєму народові. суворо засуджується в відступництво. про це розповідається в історичній і про старого козака з січі. у ній козаки розкривають зраду козака сави чалого і пі його справедливому покаранню.

як жанр української поезії

у творчості українських поетів , маючи схожі риси з такими жанрами, як дума і романс, активно розвивалася до кінця xix століття. використовували у своїй творчості такі українські поети, як петро гулак-артемовський, левко боровиковський, іван василевич, тарас шевченко, юрій федькович, борис грінченко. сюжети переважно були напруженими, розвивалися на тлі суворої природи, містили фантастичні елементи.

як жанр української поезії xx століття

у xx сторіччі українська поетична значно змінюється. фантастичні сюжети минулого століття зустрічаються рідко, їх витісняють історико-героїчні теми , засновані на подіях визвольного руху 1917-1921 років. цій темі присвячували свої українські поети, що належать до «розстріляного відродження» і жили в еміграції. помітним твором української літератури в 1930 році стала «книга » олекси влизька.

у другій половині минулого століття українська звернулася до соціально-побутового сюжету, зберігши властивий їй напружений драматичний зміст. у цьому жанрі створював свої поетичні твори іван драч. у 1967 році він видав збірку « буднів», в якій постійно приземляв традиційний пафос.


1. Г) Кобзар.

2. А) Ідеєю.

3. Г) Ліричний вірш.

Популярно: Українська література