DemEntrA132
30.01.2022 18:47
История
Есть ответ 👍

Путешествие. подготовьте сообщение о поездке в санкт-петербург времен петра великого. выберите своего героя, определите цель поездки, изложите впечатления от увиденного. рекомендуемые формы сообщения – письмо, отчет, зарисовки для альбома и др.

215
317
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

5Костя5
4,7(78 оценок)

ответ:

герой путешествия – купец

цель поездки – получить в берг-привилегии разрешение на строительство завода

матушка ефросинья федоровна!

письмом этим спешу сообщить о поездке нашей в санкт-петербург. добрались благополучно, хотя дорога была нелегкой. погода нас встретила неласковая: дождь, ветер, улицы заливает. город этот сильно удивил нас, по настоящему-то города еще нет, везде стройка. строят дома, дороги, роют каналы и закрывают их дощатыми . проезжали мимо адмиралтейской верфи, слыхали, что сам царь-батюшка руководит там строительством корабля. но правду сказать своими глазами его не видали. подсказали добрые люди, где искать берг-коллегию. с божьей нашли. по решению нашему просить денег взаймы на обустройство завода по плавлению меди, которая отыскалась в землях наших, подали прошение офицеру берг-коллегии. нам ответ был, что прошение рассмотрят и нам сообщат через три дня.

устроились на ночлег в гостином дворе, стол там хороший, не дорогой. теперь будем ждать ответа и молиться, чтобы все задуманное нами сбылось.

а пока прощаюсь и желаю . твой петр абросимович.

Aнoним01
4,4(86 оценок)

У середині 30-х років керівництво Комуністичної партії дійш­ло висновку про необхідність внесення "демократичних" змін до Конституції СРСР 1924 p., а також до конституцій союзних і автономних республік. Вперше це питання було винесене на обговорення у 1935 р. на лютневому Пленумі ЦК ВКП(б). Таким чином намічалося утворити видимість подальшої демократизації держав­ного ладу. Про які вибори до державних органів могло йтися, якщо й після прийняття Конституції 1936 p. ніхто нікого не обирав? У будь-якому виборчому окрузі балотувався лише один депутат, кан­дидатура якого висувалася відповідним партійним керівництвом. Був підготовлений досить демократичний за зовнішніми показни­ками проект Основного Закону СРСР, розглянутий на червневому Пленумі ЦК ВКП(б). Проект Конституції було схвалено Президією ЦВК СРСР і винесено на всенародне обговорення. Зовнішньо активно відбувалося воно й на території України.

У підсумку все звелося до загального схвалення проекту Кон­ституції. В умовах терору 30-х років мало хто б намагався критику­вати цей проект, який навіть не містив реальних гарантій захисту прав людини.

VIII Всесоюзний з'їзд Рад 5 грудня 1936 р. одноголосно затве­рдив і ввів у дію нову Конституцію СРСР 1936 p.

Прийняття Конституції Союзу РСР вимагало розробки нових республіканських конституцій, у тому числі й Конституції УСРР. Розробка проекту Конституції УСРР нагадувала процес, який вже відбувався на союзному рівні. 13 липня 1936 p. Президія ЦВК УСРР утворила конституційну комісію, до складу якої увійшли державні та партійні провідники України: Петровський, Косіор, Постишев, Затонський, Любченко, Якір та ін. Наприкінці 1936 p. Президія ЦВК УСРР прийняла проект Конституції, запропонований консти­туційною комісією, за основу. Після всенародного "обговорення" він був переданий на розгляд Надзвичайного XIV з'їзду Рад УСРР, який відкрився 25 січня 1937 p., ЗО січня з'їзд Рад постановив:

"Проект Конституції (Основного Закону) Української Радянської Соціалістичної Республіки в редакції, поданій Редакційною Комі­сією З'їзду, затвердити". Одночасно з'їзд дав доручення ЦВК у відповідності з новою Конституцією УРСР розробити й затверди­ти положення про вибори, а також визначити строк виборів до Верховної Ради республіки.

Конституцію УРСР 1937 p. побудовано у відповідності з Кон­ституцією СРСР 1936 p. Вона майже повністю відбивала союзну Конституцію, відтворювала її принципи, копіювала основні поло­ження. Обидві Конституції мали демагогічний характер і були як би поза часом Численні положення Конституції УРСР, як і Конституції СРСР, особливо про права людини, насправді не діяли. Вони мирно співіснували з репресивною машиною, масови­ми арештами, розстрілами. Основний Закон за формою був демок­ратичним, але повністю відірваним від реального життя.

Популярно: История