happyga
22.11.2020 19:15
История
Есть ответ 👍

Составить развернутый план ответа по теме "внешняя политика россии накануне первой мировой войны?

171
485
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

lapysh1995
4,6(72 оценок)

ответ:

в 1914 г. резко обострились противоречия между наиболее развитыми европейскими странами, которые к первой мировой войне. россия тоже оказалась вовлеченной в эти события.

существенное влияние на внешнеполитическую ориентацию россии оказывали события на полуострове, и в частности боснийский кризис 1908-1909 гг., вызванный решением австро-венгрии присоединить боснию и герцеговину.

в 1911 г. активность российской дипломатии сосредоточивается на . россия содействовала образованию союза государств (сербия, болгария, затем греция), начавшего 27 сентября (9 октября) 1912 г. войну против турции в ответ на резню албанцев и македонцев. в конце 1913 г. отношения между россией и германией обострились в связи с отправкой в турцию группы офицеров и генералов, занявших важнейшие командные посты в турецкой армии. во главе этой группы стоял генерал лиман фон сандерс, по имени которого получила название эта военная миссия.

в условиях обострявшихся отношений с германией и австро-венгрией правящие круги россии стали склоняться к возможности вооруженного столкновения с германским блоком. была принята большая программа усиления обороны. россия, хотя и с опозданием, подключилась к гонке вооружений. весной 1914 г. россия предложила заключить военно-морскую конвенцию; в июле правительство подтвердило свою готовность действовать заодно с россией против австро-германского блока.

kolya1123
4,4(62 оценок)

Відповідь:Революція Гідності[1] (також Київський Майдан, Майдан у Києві, Євромайдан та Єврореволюція[2][3][4]) — політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані спротивом проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою відмовою від цього курсу. Одними з головних причин протестів стали надмірна концентрація влади в руках Віктора Януковича та його «сім'ї», небажання народу України миритись з перетворенням країни не лише де-факто, але і де-юре на одну з колоній Росії[5].

Терміни Революція Гідності та Єврореволюція[6][7][8] стосовно означених подій іноді використовуються в тому ж контексті, що й термін Євромайдан, але мають інше семантичне навантаження: «Євромайдан» здебільшого застосовується в контексті організації, форми та місця проведення протестів на підтримку європейського вибору України — як складова Революції Гідності[9]; Революція Гідності — як суспільні та політичні зрушення, викликані зривом підписання Угоди про Європейську інтеграцію, та, власне, самим Євромайданом.

Також існують розбіжності оцінок дати початку Революції. Політикум України, українські ЗМІ та блогери вважають за дату початку Революції 21 листопада 2013 року, день, коли Урядом Миколи Азарова було зірвано підписання угоди про Євроінтеграцію, після чого почали збиратись перші мітингуючі[10]; або 30 листопада, день, коли на Євромайдані були побиті студенти[11]. За межами України поширена думка, що дату Революції необхідно визначати з ходи протестувальників до Верховної Ради 18 лютого, коли почались масові криваві зіткнення зі значними людськими жертвами. Ці розбіжності виявляються і в назвах відповідних статей Вікіпедії.

Пояснення:

Популярно: История