Есть ответ 👍

Ознаками займенники подібні до іменників​

272
369
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


ответ: загальна граматична характеристика займенників

займенникoм називається частина мови, яка вказує на предмети, ознаки, кількість, але не називає їх. займенники подібно до іменників, прикметників і числівників, відпові на питання хто? що? який? чий? скільки? . наприклад: ти, вони, ніщо, жодний, мій, той, всякий, стільки.

морфологічні ознаки займенника - це рід (якщо є), число (якщо є), відмінок. одні займенники змінюються за відмінками, як іменники (я, він, хто, що і інші - за , числами й відмінками, як прикметники (наш, деякий, нічий і займенники скільки, стільки змінюються за відмінками , як числівник два.

синтаксичну роль у реченні займенник виконує ту ж, що й іменник, прикметник, числівник:

а) підмет: ми не лукавили з тобою, ми просто йшли; у нас нема зерна неправди за собою. хтось цілиться. хтось впав. хтось просить.

б) означення: наша дума, наша пісня не вмре, не загине. благословенна кожна мить життя на цих всесвітніх косовицях смерті.

в) додаток: журбою не некличу собі долі, коли так не маю. я тебе не сьозою - ждатиму.

г) обставина: сідай же й ти коло мене. шукайте цензора в собі.

д) іменна частина складеного присудка : коли буду я навіть сивою, і життя моє піде мрякою, я для тебе буду красивою, а для когось, може, й ніякою .

объяснение: вот, или это не то?


          навесні хата ожила, дихнула на повні груди своїми свіжо вибіленими стінами. скоро великдень. останні дні посту добігають кінця, а це кличе усіх готуватися до наближення величного свята. свята, що наповнить хату радісними голосами дітей та онуків, що мов ті птахи повертаються на весні до своїх гнізд, так і діти спішать до своїх батьків. спішать до свого дитинства, до рідних стін, до своїх спогадів.           той хто не покидав батьківського дому так гостро не відчуває любові до нього та до своєї родини, як той хто полишив його. будучи на відстані т починаєш згадувати кожну картинку на стіні, вишиті рушники над образами, тебе манить запах свіжого хліба, який мама щойно витягнула з печі. а вишневий цвіт усні засипає тебе білою віхолою, сонячні промені освітлюють рідне подвір'я. ти просинаєшся і розумієш, щоце був сон. ти ідеш у своїх справах, а думка про рідний дім непокидає тебе і ти вже на настінному календарі ставиш відмітки про прожиті дні, як знак, що ти на один день наближаєшся жо своєї мрії. мрії відчинити двері свого дому, обійняти найрідніших людей та глибоко вдихнути запах свого дитинства - своєї батьківської хати.

Популярно: Українська мова