Есть ответ 👍

Докажите строчкам стихотворение что пастернак несаматря на свое иудейское происходение старается жить по законам христианским​

275
465
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

zagidsadikov
4,6(27 оценок)

ві скільки болю, гіркоти, самотності і смерті несе в собі це слово! я думаю, війна – ровесниця людству і в усі часи та епохи люди відчували холодний подих війни у себе за спиною. це злісна всепожираюча і руйнівна сила приносить із собою чимало горя, страждань і душевної порожнечі.

однак, не варто думати, що людина є жертвою війни. це зовсім не так. жертва займається самобичуванням, оскільки будь-яка війна – справа рук самої людини. чи не виявляється через це тваринний початок в людях? чи не є це своєрідний «природний відбір», в результаті якого виживає найсильніший, будь він з ломакою, зі стрілами, з мечем, з порохом, з рушницею.

людська цивілізація вдосконалюється з кожним роком і з кожним роком удосконалюються засоби ефективної війни. підсвідомо люди настільки пройняті цією «войовничістю», що дуже часто у звичайній, побутової ситуації вживають військову термінологію: «на річкових рубежах», «на кордоні нашої області», «збиратися, як на війну».

іноді задаєшся питанням: невже людина народжується для війни? мені не хочеться в це вірити. навіщо народжуватися для руйнування? людина приходить на цей світ, щоб пізнати його в любові, гармонії, творенні. люди народжуються в любові і для любові, а війна противна людському розуму, як створення розумного і внутрішньо сильного та красивого. але тут не можна не сказати про те, що війна багатолика: для одних вона – шлях до слави, для інших – боротьба за свободу і загальне благополуччя, для третіх – справа

війна – це подія, яку треба не тільки пережити, але й осмислити. вона не тільки руйнує, але часто веде до згуртування народу, до емоційного, культурного, морального, етичного сплеску. вона об'єднує людей у ​​єдиному пориві проти спільного ворога.

не стоять «особняком» від цієї боротьби і письменники, поети, художники, вони завжди стверджували, що війна суперечить «людському» в людині, оскільки закликає братися за зброю чоловіків, старих, підлітків, жінок. дуже складно уявити жінку, хранительку вогнища і мати, на війні.

розмірковуючи на тему війни, задаєшся питанням: «що ж таке війна в чечні або в афганістані? ». я не знаходжу сенсу в цих війнах, не бачу причин, які можуть виправдати мільйони загублених життів. і в цьому полягає весь жах дійсності. ще страшніше, коли під личиною «праведника» ховається злісний агресор, який нібито бореться за демократію в усьому світі. жахливо те, що всі закривають очі на «витівки злісного агресора» і не хочуть вступати з ним в боротьбу. я думаю, благополуччя країни потрібно оцінювати не тільки по зростанню економіки і курсу валюти, а й по «моральному» здоров'ю людей. нормальна розсудлива людина ніколи не підніме зброю проти себе подібних і не візьме участь у війні – божевіллі масштабу.

Популярно: Литература