Есть ответ 👍

Які сторінки м вовчка інстітутка мене вразили т твір на 1,5 сторінки

170
391
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Вісторії українського народу було чимало сторінок, згадувати які не можна без болю в серці, одна з них – кріпацтво, тому не дивно, що ця тема хвилювала багатьох українських письменників. не була чужою вона й для марка вовчка (справжнє ім’я – марія вілінська). цікавою в цьому плані є повість «інститутка», в якій широко та яскраво показно суперечності між кріпаками та поміщиками, чітко й колоритно розкрито образи поневолених селян і панів-гнобителів. авторка намагалася максимально показати абсурдність ситуації, коли людина обмежує права іншої людини, знущається з неї, і весь цей світ рабства марко вовчок показує через сприйняття його дівчиною-кріпачкою устиною. у творі протиставляються дві ворожі сторони: по один бік – безправ’я, злидні, муки; по другий – розкіш, безжурне дозвілля, дика сваволя. з одного боку – устина, назар, прокіп, бабуся; з іншого – стара пані, панночка, пан, пани-сусіди. письменниця пропонує читачеві самому порівняти образи та дійти висновку: кріпацтво – це ганьба людства.без зайвої сентиментальності марко вовчок передає правду кріпацького життя; об’єктивність, емоційність, лаконічність розповіді творові певної простоти й цілісності. саме завдяки цьому повість сприймається як незаперечний правдивий документ часу, а особлива цінність його полягає у викривальному характері «інститутки».найповніше, однак, письменниця змалювала образ інститутки, протиставляючи зовнішню вроду внутрішній звироднілості. це миле з обличчя, а насправді дегенеративне створіння, що бралося «французької освіти», стало прокляттям усіх кріпаків. її важко назвати людиною, бо вона знущається зі знедолених кріпаків, мало не вбила устину та внаслідок стає заручницею своєї ж сваволі, жорстокості, цинізму, дурості. у своїй повісті марко вовчок дає зрозуміти, що кріпосницька система є ганебною для цивілізованого суспільства. талант авторки допоміг розкрити характерні риси епохи та втілити їх у реальних образах та показати саму сутність соціальних протиріч.

українська мова вважається однією з самих мелодійних мов світу. однією з самих співучих націй в світі вважаються українці. вони співають не тільки в святковий день чи на весіллі. горе та розбите серце теж виливається в піснях. взагалі, українська нація дуже співуча.

визначною особистістю в пісенній культурі стоїть маруся чурай. багато пісень цієї поетеси стали народними. мабуть, немає українця, який не чув би хоча б одну пісню марусі. її тексти відображують жіночі почуття.

біографія цієї жінки оповита таємницями та загадками. немає ніяких документальних фактів, що підтверджували б її існування. та дослідники фольклору наполягають, що така історична особистість все ж таки існувала.

маруся чурай жила в сімнадцятому сторіччі в полтаві. вона була дочкою козака.   дівчина була закохана в парубка григорія та матір хлопця була проти їх відносин. він пішов на війну, а маруся чекала свого коханого. коли григорій повернувся, то одружився на іншій в угоду своєї ненці. глибока рана в душі дівчини не давала їй спокою. вона загорілася ідеєю помсти. тоді маруся заварила зілля та отруїла свого коханого. деякі літературні джерела пояснюють, що григорій сам випив отруту, бо дівчина приготувала її для себе.

спрага помсти змінилася тяжкою втратою. дівчина весь свій біль виливала в пісні. саме непрості взаємовідносини між чоловіком та жінкою будують основу всього пісенного шляху поетеси.

пісня «за світ встали козаченьки» є автобіографічною. маруся в ній описує як проводжала григорія на війну. пісня показує відношення матері до сина, а також тепле відношення хлопця до своєї дівчини. він просить матір піклуватися за дівчиною наче за своєю дитиною. маруся описує, як саме їй було важко того дня і що вона «виплакала всі очі».

страждання, очікування та переживання дівчини описані в пісні «віють вітри, віють буйні». зі стихією дівчина порівнює свої думки та передчуття чогось тривожного.

трагічне завершення відносин відображене в пісні «ой не ходи гриша». вона застерігає григорія про наслідки своїх страждань. в цій пісні маруся нагадує про зілля та зізнається в гріху. вона вважає, що саме помста є гідною нагородою за вчинки хлопця.

пісні марусі чурай дуже цікаві та являють собою зразок української пісенної культури. багато українських видатних письменників використовували їх в своїх творах. вклад поетеси в культуру україни неоціненний.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (no ratings yet)

Популярно: Українська література