2vovanavi
16.09.2022 09:43
История
Есть ответ 👍

Какие действия ивана калиты способствовали востановлению и развитию руси? кратко!

113
315
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Smertnik9595
4,7(86 оценок)

Он укрепил власть москвы, построил дубовый кремль. был щедрым. улучшил отношения с соседями.
орексе
4,6(78 оценок)

По перше, Італія на часі Відродження виявилася однією з найбільш роздроблених країн Європи; тут так і не склалося єдиної політичної та національної центру. Утворення єдиного держави перешкоджала відбувалася протягом всього Середньовіччя боротьба між папами і імператорами за своє панування. Тому економічний і політичний розвиток різних районів Італії було нерівномірним. Області центральної і північної частин півострова входили в папські володіння; на півдні розташовувалося Неаполітанське королівство; середня Італія (Тоскана), що включала такі міста, як Флоренція, Піза, Сієна, і окремі міста півночі (Генуя, Мілан, Венеція) представляли собою незалежні і багаті центри країни. Фактично Італія була конгломератом роз'єднаних, постійно змагалися і ворогували між собою територій.

По-друге, Саме в Італії склалися справді унікальні умови для підтримання паростків нової культури. Відсутність централізованої влади, а також вигідне географічне положення на шляхах європейської торгівлі зі Сходом сприяло подальшому розвитку самостійних міст, розвитку в них капіталістичного і нового політичного устрою. У передових містах Тоскани і Ломбардії вже в XII - XIII ст. відбулися комунальні революції і склався республіканський лад, всередині якого постійно велася запекла партійна боротьба. Основними політичними силами тут виступали фінансисти, які розбагатіли торговці і ремісники.

По-третє, в умовах появи і зростання національної самосвідомості саме італійці відчули себе прямими нащадками великого античного Риму. Інтерес до античної минулого, який не згасав протягом усього Середньовіччя, тепер означав одночасно і інтерес до свого національного минулого, точніше - минулого свого народу, традицій рідної старовини. У жодній іншій країні Європи не залишилося стільки слідів великої античної цивілізації, як в Італії. І хоча це були найчастіше лише руїни (наприклад, Колізей протягом майже всього Середньовіччя використовувалася як каменоломня), тепер саме вони справляли враження величі і слави. Таким чином, антична давнина була осмислена як велике національне минуле рідної країни.

Объяснение:

Популярно: История