Dimasgta7
21.10.2022 08:40
Физика
Есть ответ 👍

Оптическая сила линзы равна 5 диоптриям.предмет находится на расстоянии 60 см от линзы.определите, на каком расстоянии от линзы находится изображение предмета.построй те чертёж и охарактеризуйте изображение.

238
341
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Михалыч2806
4,4(19 оценок)

Формула тонкой линзы: d = (1/d) + (1/f).  имеем: 1/f = d - 1/d = (dd - 1) / d,  отсюда f = d / (dd - 1)  по условию d = 5 дптр, d = 60 см = 0,6 м.  тогда f = 0,6 м / (5 дптр*0,6 м - 1) = 0,3 м.  фокусное расстояние линзы f = 1 / d = 1 / 5 дптр = 0,2 м.  поскольку предмет расположен от линзы на расстоянии, большем двойного фокусного, изображение получается действительным, уменьшенным, располагается по другую сторону линзы, нежели предмет, на расстоянии 30 см от линзы.
foltes
4,4(35 оценок)

Резона́нс (від лат. resono «відгук, відгукуюсь») — явище, що ігається в різного типу фізичних системах, які знаходяться під дією зовнішніх, змінних у часі (періодичних) збурень. Під дією таких збурень, у системах виникають коливання, які називають вимушеними. Найчастіше резонанс визначають як зростання амплітуди вимушених коливань в системі при збігу частоти зовнішньої сили з однією із власних частот коливальної системи. Однак, в багатьох випадках це не так. Для виникнення резонансу в системах з багатьма степенями свободи резонанс проявляється лише при певних умовах узгодження в просторі і часі характеристик зовнішніх збурень і внутрішніх властивостей системи. Зовнішні сили мають мати складові, що здатні збуджувати відповідні власні форми коливань.Явище резонансу було вперше описано Галілео Галілеєм у 1638 році: "можна привести в рух важкий нерухомий маятник, просто дмухаючи на нього, і повторюючи ці видихи з тією частотою, яка притаманна рухові самого маятника".і[1]. В описі резонансу Г. Галілей якраз звернув увагу на найсуттєвіше — на здатність механічної коливальної системи (важкого маятника) накопичувати енергію, що підводиться від зовнішнього джерела з певною частотою. Прояви резонансу мають певні специфічні особливості в різних системах і тому розрізняють різні його типи:

Популярно: Физика