Есть ответ 👍

Іть з української мови. 50 ів.8 клас. тема: речення з однорідними членами. розділові знаки при однорідних членах речення.① познач речення з однорідними членами. а. чумацький шлях на небі був схожий на росистий слід на землі (г. тютюнник) б. великий інтерес до етнічної історії українського народу виявили члени кирило-мефодіївського товариства. (з підручника) в. працюючи в університеті, шевченко здійснив ряд експедиційних подорожей по україні (з підручника) г. часом я засинав ще до вечері, дивлячись або на зорі, або на десну, або на вогонь. (о. довженко)② познач речення, в якому правильно поставлені розділові знаки. а. не тільки річка, гребля, озеро, а й ліс, і безмежні поля навколо дивували красою весь білий світ. (б. харчук) б. гори, ліс, поля й озера, вловлювали, поглинали й гасили скрегіт заліза і надсадність моторів. (б. харчук) в. на ній була білосніжка пелеринка, білі гольфи зі шнурками, і пушистими кульками, крихітні елегантні туфельки. (в. бойко)г. дослідник павло алеппський відзначав освідченість, українців, музичність, любов до природи. (з підручника)③ укажи речення з однорідними підметами.а. лагідне личко з ямочками на щоках, голубі викликали в перехожих доброзичливі посмішки. (в. бойко)б. не раз потім уявлятиметься нам той мальовничий лісовий край з горіхами та хмелем. (о. гончар)в. а хіба ці гніді, сірі, перисті, вороні, сиві коні щось розуміють? (в. дрозд)г. несподівана, приголомшлива, глибока образа ятрила серце. (в. ян)④ познач речення, в якому правильно поставлені розділові знаки при узагальнюючому слові.а. від вогнища долітали лункі звуки, сміх, покашлювання, чиясь тиха, впівголоса пісня (г. тютюнник)б. і кажани, і сови, і якісь риби, мабуть, соми, і різні звірята в траві, і падучі зірки, і реактивні літаки високо в небі, все це було йому знайоме. (л. смілянський)в. на нашому столі завжди знайдеться щось солоденьке, цукерки, печиво, компот, варення, солодкий чай чи каша. (дит. енц)г. спостерігаючи за зоряним небом, українці розрізняли більшість сузір'їв, які отримали у них свої назви: великий віз, малий віз, хрест, волосожар тощо. (з підручника)

115
370
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


① познач речення з однорідними членами.

г. часом я засинав ще до вечері, дивлячись або на зорі, або на десну, або на вогонь. (о. довженко)

② познач речення, в якому правильно поставлені розділові знаки.

а. не тільки річка, гребля, озеро, а й ліс, і безмежні поля навколо дивували красою весь білий світ. (б. харчук)

③ укажи речення з однорідними підметами.

а. лагідне личко з ямочками на щоках, голубі викликали в перехожих доброзичливі посмішки. (в. бойко)

④ познач речення, в якому правильно поставлені розділові знаки при узагальнюючому слові.

г. спостерігаючи за зоряним небом, українці розрізняли більшість сузір'їв, які отримали у них свої назви: великий віз, малий віз, хрест, волосожар тощо. (з підручника)


Найбільше мов серед українців знав(присудок) Агатангел(підмет) кримський. Він(підмет) знав(присудок) понад шістдесят мов. У дитячі роки хлопець(підмет) досконало(присудок) вивчив німецьку, французьку, польську , та англійську мови. Пізніше юнак(підмет) добре оволодів(присудок) грецькою турецькою італійською давньоєврейською, санскриптом. Після того він(підмет) вивчав(присудок) мови до кінця життя. А. Кримський(підмет) став(присудок) визначним світового рівня ученим-орієнталізм, спеціалістом з арабістики, тюркології та іраністики.

Нібито так, але може бути десь помилка.

Популярно: Українська мова