Есть ответ 👍

Переказ одного уривку з тексту "гуси-лебеді летять"

178
475
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Над хатою стельмахів часто пролітали лебеді, і від їх лету чути було звук, схожий на звук далеких дзвонів. дід говорив, що так співають лебедині крила. від споглядання перельоту лебедів хлопчику ставало на серці і радісно, і сумно. хотілося, щоб вони ніколи не відлітали. він сидів і мріяв, що якщо би був чародієм, то зробив би так, щоб лебеді завжди були тут. і сталося диво: ніби читаючи думки малого мрійника, лебеді знову з'явилися в піднебессі. довго хлопчик дивиться їм услід, а дід каже: "оті принесли нам лебеді на крилах життя". хлопчику дивно, а дід продовжує далі: "еге ж: і весну, і життя". він розповідає малому, що навесні сонце відімкне своїми ключами землю, а ключі ті золоті. дитині стає страшно — а що як сонце загубить свої ключі? все це викликає у діда сміх. "він дуже гарно сміється, хапаючись руками за тин, ворота, ріжок хати чи дерево, а коли немає якоїсь підпірки, тоді нею стає його присохлий живіт. в таку хвилину вся дідова постать перехитується, карлючки вусів одстовбурчуються, з рота вириваються клекіт і "ох, рятуйте мою душу", з одежі осипається дерев'яний пилок, а з очей так бризкають сльози, що хоч горня підставляй під них". потім дід заспокоюється й пояснює хлопчикові, що лебеді полетіли "на тихі води, на ясні зорі". і знову хлопчик задумується, але вже про ті краї, де тихі води і прихилені до них зорі. та вже треба йти до хати, а то мати буде сварити за те, що вискочив босоніж, і називати махометом, вариводою, лоботрясом. вже ж було таке, коли по першому лідку вискочив на ковзанку з материними ночовками. "ніхто й не здивувався, що я притирився з такою снастю, бо на чому тільки тут не каталися: одні на санчатах, другі на грамаках, треті на шматкові жерсті, четверті умудрилися замість ковзанів осідлати притерті худоб'ячі кістки".
akow08
4,4(56 оценок)

  жилин→фамилия происходит от слова "жила". то есть читатель можем осознать, что этот человек обладает мускулами, сам по себе сухощавый, не полный, без лишнего веса. наверняка он облает достаточной силой, выносливостью и другими отличными данными. о его качествах говорится и в описании внешности:   "а жилин хоть невелик ростом, а удал был".

    костылин→от слова "костыль". то есть это не самодостаточный человек. он слабый, изнеженный. кроме того, костылин совершенно не выносливый человек, не привыкший к чему-либо стремиться. он ждет лишь опоры, "костыля", извне. внешность костылина подтверждает его слабость и не выносливость:   "мужчина грузный, ".

подробнее - на -

Популярно: Литература