Есть ответ 👍

Найдите в сказке синяя звезда рассказ о том как и складываются легенды. !

111
266
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

GAFur1111
4,6(33 оценок)

сразу говорю, рассказ не мой, нашел на просторах интернета, возможно некоторые люди уже читали, но все же решил выложить.)

было это лет 15 назад. будучи старшекурсником одного симпатичного московского вуза я работал командиром стройотряда, бойцы которого - первокурсники - ремонтировали корпус нашего общежития, и в нем же при этом жили. лето, каникулы, в москве жара по вечерам спадала лишь до 30 градусов, все окна раскрыты настежь. сидим как-то вечером с приятелем, тоже старшекурсником, играем в шахматы и пьем чай. нет, натурально в шахматы и действительно чай, хотя преферанс и пиво были существенно популярней. так вот, мирно так сидим, на пятом этаже общаги, а в комнате над нами, на шестом, самом верхнем этаже, "гуляли" первокурсники из моего стройотряда - они как раз пили пиво, и, видимо, приняли немало, так как шум у нас над головой стоял невыносимый. в какой-то момент стало совсем невмоготу - наверху принялись гарцевать по комнате на стульях. я уже грешным делом подумывал, не подняться ли мне и не попросить ли их поутихнуть. тут мой приятель изобретает нестандартный ход. он берет огромную консервную банку, полную бычков (мы использовали её как пепельницу), забирается на подоконник и ловким баскетболистским движение забрасывает банку в открытое окно комнаты наверху. шум там мгновенно стихает и, что удивительно, не возобновляется. мы спокойно доигрываем нашу шахматную партию.

так вот. прихожу я утром на работу - а начиналась она с разводки студентов по объектам, для чего все собирались вместе, - и слышу разговор двух первокурсников:

-вчера чо было - не поверишь! прикинь, квасили мы, ну приняли пивка неслабо, и тут курево у нас кончилось - не запаслись. совсем уже оxpенели без курева, сели на стулья, начали скакать на них по комнате и молить господа, чтобы хоть бычков нам подкинул. и тут - прикинь, ты не поверишь - в открытое окно влетает охеренная банка с бычками! это на шестом этаже! пять человек свидетелей! и что мы блок мальборо не

LuzuVloks
4,8(33 оценок)

Зовнішність Івана Мазепи майже не деталізована. Скупий портрет гетьмана Байрон подає у контрастному зіставленні рис, які  співвідносять молоді і старі роки гетьмана.  В молодості – він «юнак – красень», «веселий і стрункий», «в дні юнацтва золоті» – непереможений жодним вельможою, жодним із мужів чи хлопців. – А тепер, «коли вже сімдесятий» –  у нього вигляд» такий, що «не годні …родичі пізнать». Байрон приділяє більше уваги внутрішньому, психологічному портрету героя. Тут також використовується прийом контрасту. В молодості Мазепа – веселий, тепер, коли йому за сімдесят,  і він щойно разом із Карлом і лицарями – воїнами отримав  поразку  під Полтавою,  він похмурий. Іноді його тішить надійний вірний помічник – його кінь. Але більше він у зажурі. В його характеристиці поет підкреслює міць, славний життєвий  досвід.. Але найбільшої романтичності досягає Байрон, коли змальовує здатність Мазепи кохати. Мазепа Байрона –– це не тільки  відважний лицар, але й «щасливий панич із ніжним серцем».8 Мазепа постає самітником – «один супроти всіх». Доля явно не на його боці, тому він «скорився долі». Він страждає,  терпить фізичні муки. Але Мазепа ні за що не шкодує. «Терезина судьба» йому теж невідома – це, мабуть, підсилює його біль. Він не чекає пощади від кривдників. Навпаки, він прагне помсти.  Мов скажений,  дикий  кінь мчить його полем   «швидше блиску, грому» –  «так би й водопад не зміг». Знесилений кінь падає, але герой,  прикручений «тугим ремінням» до його спини, порвати пута не зміг, він залишався прив’язаним до трупа коня,   і «туге реміння»  продовжувало  «завдавати мук». Мазепа у цьому епізоді – людина незламної волі, вільнолюбний бунтар із страдницькою душею.  До самого  кінця жахливої подорожі Мазепа зберігає самовладання. Він залишається сильною особистістю і саме завдяки цьому стає гетьманом України. І хоч він не зміг змінити хід історичних подій (поразка шведів), та він зберіг свою гідність і честь. Розкриттю образу Мазепи сприяє яскрава символіка твору. Картини «дикої» природи підкреслюють незвичайність образу героя, його винятковий характер. Бурхливі потоки, вітри, хвилі уособлюють пристрасті, що охопили серце Мазепи. Вороння символізує смерть, а схід сонця – надію на повернення життя. Серед усіх символів вирізняється образ коня. Взагалі коні посідають значне місце у творі. У романтичній літературі – це символ вдачі, людської долі. Мазепа  та його кінь – наче  одне ціле. Під час відпочинку старий гетьман спершу подбав про коня. Кінь – вірний товариш Мазепи, і той виявляє турботу про нього, бо він ніколи не зрадить, служить йому впродовж років. Гетьман ставиться до коня, як до розумної істоти, що свідчить про глибоке природне начало у його душі, тісний зв’язок і спорідненість із природою

Популярно: Литература