Есть ответ 👍

Звичаї і традиції з твору гуси лебеді летять

198
290
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


звичаї, традиції ураїнського народу. повість «гуси-лебеді летять» михайла стельмаха про власне дитинство. це спогади про все, що було відчуто і пережито в ранні літа, пам’ять про рідних і односельців, про події, які пройшли колись перед очима. звичаї та традиції українського народу письменник зображує так, як він їх побачив, запам’ятав, зрозумів.

мені дуже повість михайла стельмаха «гуси-лебеді летять», бо в ній змальований казковий світ, народна мудрість, споконвічні цінності мого народу. культ матері, праці, рідного слова відкривається перед маленьким героєм твору. відчувається у письменника глибока пошана до українських обрядів, звичаїв і ритуалів: з любов’ю ставляться селяни до землі, роботи з нею, до дерев, з якими розмовляють, як із живими. тут і вишивані рушники, і калина, і повага до хліба. всі ці закони життя вироблені багатьох сторіч.

змальовані у творі традиції і звичаї — це ті неписані закони, якими люди керуються в найменших щоденних і найбільших загальнонаціональних справах. це те, що об’єднує окремих людей в один народ, в одну націю. вони складалися усього довгого життя і розвитку кожного народу. в усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і богом.

українські традиції ввійшли в наше життя, і тепер ми собі не уявляємо різдва без куті, великодня — без паски і писанки. а обряд святої вечері символічно об’єднує всіх людей, що належать до одного роду, однієї нації.


Дід наводить такі приклади що душа може бути як дніпро глибока і бистра,це великодушна людина яка в тяжку хвилину.душа може бути як десна-також приклад великодушної людини.а ось у гнилої людини,яка не має співчуття,взаєморозуміння і ніколи нікому не є душа-як калюжа,і найжахливіше це коли навіть і калюжі немає "а так щось мокреньке".

Популярно: Українська література