Есть ответ 👍

Цитати до образу наталки полтавки будьласка

240
272
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


ви пан, а я проста, ви багатий, а я бідна, ви возний, а я простого роду»

возний: «ти одна заложила єму (серцю) позов на вічнії роки, і душа моя єжечасно волаєть тебе і послі нишпорной даже години».

«не багата я і проста, но чесного роду, / не стиджуся прясти, шити і носити воду».

«моє все багатство єсть моє добрє ім’я».

виборний: «золото — не дівка! наградив бог терпилиху дочкою. кромі того, що красива, розумна, моторна і для всякого діла дотепна,— яке у неї добре серце, як вона поважає матір свою, шанує всіх старших себе; яка трудяща, яка рукодільниця; себе і матір свою на світі держить».

«лучче умерти, як з немилим жити, / сохнуть з печалі, щодень сльози лити».

«бідность і багатство — єсть то божа воля; / з милим їх ділити — єсть щаслива доля» _ наталка — матері: «я покоряюсь вашій волі і для вас за пер- шого жениха, вам угодного, піду заміж; перенесу своє горе, забуду петра і не буду ніколи плакати».

«…живемо і маємося, як горох при дорозі: хто не схоче, той не вскубне».

«хто живе чесно і годується своїми, тому і кусок черствого хліба смачніший од м’якої булки, неправдою нажитої». терпилиха про дочку: «…вона добра у мене дитина, вона обіщала для мого покою за первого жениха, аби б добрий, вийти заміж».

виборний про наталку: «…всі матері приміром ставлять її своїм дочкам».

«страшно і подумать, як з немилим чоловіком весь вік жити, як нелюба миловати, як осоружного любити».

микола: «ай наталка! ай полтавка! от дівка, що і на краю пропасті не тілько не здригнулась, но і другого піддержує».

«…я сама не хочу за пана возного: до сього силою ніхто мене не принудить. і коли на те іде, так знайте, що я вічно одрікаюсь од петра і за возним ніколи не буду».

наталка про себе: «дівка проста, не красива, / з добрим серцем, не спесива… / коло мене хлопці в’ються / і за мене часто б’ються.


Вірш Олени Теліги "Сучасникам" як моральний заповіт поетеси

Не лічу слів. Даю без міри ніжність.

А може, в цьому й є моя сміливість:

Палити серце в хуртовині сніжній,

Купати душу у холодній зливі.

Я ще і ще раз перечитую вірш Олени Теліги "Сучасникам". Намагаюся збагнути, що це: лист до читачів, щирий і відвертий, у якому авторка розповідає про себе? Чи може, це — її своєрідний звіт перед нами, перед суспільством? Як на мене, то вірш цей можна ще порівняти з ліричною піснею душі...

Але, якщо навіть погодитися з усіма цими припущеннями, не можна не помітити найважливішого: на ньому стоїть адреса — "Сучасникам". А це значить, що слова вірша звернені до кожної людини, що була сучасником поетки, і до сьогоднішніх сучасників, наших з вами. І тоді приходить розуміння, що у рядках цієї поезії зашифрований заповіт людини, яка знесла на абсолютно добровільну Голгофу неймовірний тягар національної долі — підкреслений український патріотизм і утримала його. Як на початку XX століття — Леся Українка...

Объяснение:

Популярно: Українська література