ася704
12.08.2022 05:23
Биология
Есть ответ 👍

Сочинить рассказ про бабочку. 10-13 предложений

292
446
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Oloii
4,5(53 оценок)

однажды я увидел(а) красивую бабочку. как красиво она порхала над сотнями различных цветов! её красивые, пестрые крылья так нежно, и плавно порхали в небе. а один раз она села ко мне на корзину в цветами. в тот момент я убедился(лась) это точно самая красивая бабочка которую я когда либо но вдруг! начался сильный дождь, крылья бабочки промокли, и она упала! я поднял(а) её и сидел(а) с ней под деревом до момента окончания дождя. дождь стих. я отпустил(а) бабочку и она всё так же плавно порхала над цветами до самого


Оленячий мохбіологічна класифікаціяцарство: гриби  (fungi)відділ: аскомікотові гриби(ascomycota)підвідділ: pezizomycotinaклас: lecanoromycetesпорядок: леканорові  (lecanorales)родина: кладонієві  (cladoniaceae)рід: кладонія  (cladonia)вид: кладонія оленячабіноміальна назваcladonia rangiferina(l.)  weber  ex  f.h.wigg., 1780посилання  вікісховище: cladonia rangiferina  віківиди: cladonia rangiferina  ncbi: 111670

я́гель  (інакше  оле́нячий мох)  — назва  лишайників  роду  кладонія

іноді ягелем називають тільки перший вид. через кущистість оленячий мох іноді зараховують до роду  cladina.

в  українській мові  за посередництва  російської  за оленячим мохом закріпилася назва  ягель, яка в російську потрапила, ймовірно, з  карельськоїта  фінської  від  саамського  першоджерела  jiegel  (див. етимологічний словник  фасмера). у європейських мовах, крім національних назв, набула популярності  шведська  назва оленячого моху  renlav.

ягель  — один з найбільших лишайників: заввишки може сягати 10-15 см. має подвійну слань: горизонтальну (рано відмирає) і вертикальну, що має вигляд білуватих, сіруватих чи сірувато-зеленуватих кущиків,  гіфи  стеблини яких є тоненькими трубками. за вологої погоди ягель м'який і пружний на доторк, у посуху швидко твердне, стає ламким і легко розпадається на частини. підхоплені вітром, ці частини здатні дати початок новим рослинам.

розрізняють близько 35 видів (cladonia rangiferina, cladonia alpestris, cladonia sylvatica та інші), поширених у всіх частинах світу, з них в  україні  — 5.

ягель росте надзвичайно повільно. щороку у висоту він збільшується лише на декілька міліметрів.

в  тундрі  на півночі  росії  та  скандинавії  ягель має велике значення як зимовий корм для  північних оленів. та через повільне зростання ягелю не випадає використовувати одну й ту саму ягелеву пашу в тундрі декілька років поспіль. з цієї причини  саами  були змушені вести  напівкочовий  спосіб життя,  мігруючи  зі своїми регіоном у пошуках угідь.

деякі види містять  уснінову кислоту, яка має властивості  антибіотику. через це деякі народи півночі (ненці,  саами) використовували ягель для лікування низки захворювань.

в  норвегії  ягель використовується як корм для корів, свиней і овець. його збирають після дощу, оскільки в сухому вигляді він дуже ламкий. у висушеному вигляді сировина може зберігатися дуже довго і не піддається псуванню. для корів висушений ягель змочують підсоленою водою і до сіна. або ж заварюють окропом і худобі і свиням. поживна цінність ягелю дуже висока: 1  центнер  ягелю замінює 3 центнера  картоплi

Популярно: Биология