Есть ответ 👍

Нужны примеры гротеска в сочинении ивана карпенко-карого "мартын боруля" буду за )

191
220
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


головний герой, мартин боруля, дуже хоче стати дворянином. боруля мріє про те, щоб хоч   онуки його стали «дворяне, не хлопи, що не всякий на них крикне: бидло! теля! ». у цьому прагненні майже утрачає здоровий глузд, подібно до мольєрівського журдена. 

"мартин. ну, годі! сідай, душко! омелько самуварь, чаю, сахарю і… кофію. чай я пив і знаю, як його настановлять, то сам тобі розкажу; а кофію не знаю, як роблять… піди ти зараз до сидоровички — вона зна — і повчися у неї. і розпитай гарненько, як його роблять і коли його : чи до борщу, чи на ніч? "

"м а р и с я. тату, степане, ідіть: мати кличуть! м а р т и н. марисю, скілько раз я вже тобі приказував, не кажи такпо-мужичи: мамо, ти цими словами, мов батогом., по уху мене хльоскаєш.  ма р и с я. ну, а як же? я забуваю.ма р т и н. он як степан каже: папінька, мамінька.  с т е п а н. або: папаша, мамаша.ма р т и н. чули: папаша, мамаша, треба так казать, як дворянські діти кажуть."


«висока, прямесенька, як стрілочка, чорнявенька, очиці — як тернові ягідки, брівоньки — як на шнурочку, личком червона, як панська рожа, що у саду цвіте, носочок так собі прямесенький, з горбочком, а губоньки — як цвіточки розцвітають, і меж ними зубоньки — неначе жорнівки, як одна, на ниточці нанизані». особливо наголошено на тому, що маруся «до усякого діла невсипуща» «ця дівчина багата, вона байдужа до розваг і гуляти на свята не ходить, роботяща: добре шиє, пряде, варить і пече» «ходить на вулицю не любила, а ось із задоволенням батькам, варила їжу, пряла «таточку, голубчику, соколику, лебединку! матінко моя ріднесенька! утінко моя, перепілочко, голубочко! не погубляйте свого дитяти; дайте мені, бідненькій, ще на світі пожити! не розлучайте мене з моїм василечком». «василю! на кладовищі мене покидаєш, на кладовищі мене й знайдеш! поминай мене, не удавайся в тугу… прощай на віки вічні там побачимось! »

Популярно: Українська література