Есть ответ 👍

Прошу проведіть мовне дослідження вірша "мені однаково, чи ": з'ясуйте, які три слова найчастіше повторюються в цьому творі, і поміркуйте, як вони перегукуються з його мотивами.

172
491
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Аналіз рік написання: 1847 літературний рід: лірика. жанр “мені однаково”: ліричний вірш (медитація). вид лірики: громадянська (медитативна). провідний мотив: патріотичні почуття відповідальності за батьків­щину. віршовий розмір  “мені однаково” — ямб. тема “мені однаково”:   відтворення почуття громадянської мужності, духовної стійкості і незламності, відданості батьківщині й народові, роздум поета над важкою долею власного рідного краю. ідея “мені однаково”:   віра письменника у неминучість повалення царського гніту, відродження україни.   основна думка:   т. шевченко не байдужий до страждань українців, до їх майбутнього; осмислення своєї недолі як частки страждань уярмленого народу. художні засоби «мені однаково, чи буду…» епітети  – люди злії, лукавії, славній україні, окраденую (україну), метафора  – злії люди україну присплять, оксиморон  – малого сліду не покину // на нашій славній україні, на нашій — не своїй землі композиція  «мені однаково, чи буду…» вірш можна поділити на дві частини: 18 рядків — перша частина, 5 рядків — друга. побудований твір на протиставленні, функцією зв’язку й протиставлення між частинами наділений сполучник та.

Про сонце, мороз і вітерукраїнська народна казка про тварин ішли сонце, мороз і вітер стовповою дорогою усі три і зустрічають чоловіка. «здрастуй! » — «здрастуйте! » поздрастувались і пішли, — ті собі, а той собі.і пройшли вони з гони місця і роздумались тоді: на кого той чоловік казав здрастуйте, чи на всіх, чи, може, одному? вернулися, нагонять того чоловіка: «обожди, чогось іспросимось». той обождав. підходять вони до нього: «кому, чоловіче, ти казав здрастуйте, чи одному, чи на усіх? » — «ні, — каже, — одному я казав». — «котрому ж ти казав? » — «оцьому, — каже, — губатому я казав здрастуйте».обернулись і йдуть собі назад. і сонце каже: «я його попечу! » а мороз каже: «я його ізморожу! » а вітер каже: «ти не спечеш, а ти не зморозиш, бо як ти будеш пекти, а я буду холодний вітер віять; а як ти, морозе, будеш морозить, то я притихну, і він не змерзне».

Популярно: Українська література