Есть ответ 👍

Гамлет вічний образ світової літератури. філосовські та моральні проблеми у трагедії. відкритість твору у часі. напишіть будь ласка твір-роздум

217
418
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

sashazen03
4,5(3 оценок)

Трагедія в. шекспіра «гамлет» — одна з найвизначніших п’єс у світовій дра­матургії, яка протягом чотирьох століть не сходить з театральних сцен. з її головним героєм, данським принцом гамлетом, ми зустрічаємося в мо­мент глибокого душевного потрясіння: вмить зруйнувалося все, що було у його житті цінного. до цієї трагічної миті його життя було безтурботним: він жив у родині, де панували любов і злагода, сам покохав чудову дівчину, яка відповіда­ла йому взаємністю, мав чудових друзів, з задоволенням займався науками, по­любляв театр, писав вірші, попереду на нього чекало велике майбутнє — стати королем і правити цілим народом. та раптом його сповістили про загадкову смерть батька. вдома принца очі­кує другий удар: мати гамлета за два місяці після смерті чоловіка одружується з його братом клавдієм, який став новим королем. і третій удар: гамлет довідав­ся, що батька вбив його власний брат з метою заволодіти троном. звичайно, до цього потрясіння гамлет не був настільки наївним, щоб дума­ти, нібито в житті не буває нещасть. і все-таки його уявлення про світ багато в чому були ілюзорними. лихо, яке з ним сталося, змусило гамлета подивитися на все по-новому. воно поставило перед ним невідворотні питання: чого варте життя? що таке смерть? чи варто вірити в любов, дружбу? в чому причина не­щасть, які пригнічують людину, чи можна їх уникнути? розмірковуючи над цими питаннями, гамлет доходить страшного висновку: весь світ злочинний, ниций та розбещений, його помста за смерть батька нічо­го не змінить у цьому світі. перед гамлетом постає нова проблема: визначити­ся, яка його позиція в цьому світі брехні та зла. скоритися долі, прийняти світ таким, яким він є, чи боротися зі злом, заздалегідь знаючи, що перемогти не зможе? ці питання гамлет намагається розв’язати у своєму знаменитому монолозі «чи бути, чи не бути». перед ним — два шляхи: боротися або скоритися злу. чи бути, чи не бути — ось питання. що благородніше? коритись долі і біль від гострих стріл її терпіти, а чи, зіткнувшись в герці з морем лиха. покласти край після напружених роздумів герой вирішує: «бути». гамлет відчуває, що його обов’язок, місія полягають у викоріненні зла: звихнувся час. о доля зла моя! чому його направить мушу я? у житті поруч з добром завжди присутнє зло. питання, які постають перед гамлетом, важливі для кожної мислячої людини, бо рано чи пізно їй доводиться стикатись зі злом і несправедливістю, переживати муки вибору власної позиції. ось чому гамлет — вічний образ.  
333unicorn333
4,7(66 оценок)

1. я испытываю сочувствие и сострадание к юшке, т.к. у него сложилась сложная судьба. рассказ вызвал у меня такие эмоции как понимание, переживание за героя, печальный конец дал мне понять, что вне зависимости от того, как выглядит герой, он может оказаться совсем не таким, как предвзято считали люди. 2. дети, по мнению учёных - самые жестокие существа, потому что они ещё не научились понимать и осожновать чужую человеческую душевную боль от их, как им кажется, пустяковых обид. вот и эти дети ре воспринимают чувств юшки и принимают его за игрушку, которой можно помыкать. злят они его лишь ради игры. 3. юшка всё это понимал. под "дети меня любят" он подозревал их веселье, когда они могли безнаказанно обижать его. ведь если бы не было его - кем бы потешались дети? 4. они видели в нём способ снятия агрессии, которая накапилась в них за день. что-то вроде современрой игрушки-антистресса. а кто, как не кроткий юшка больше мог подойти для этого? 5. да, бывали. когда встречались люди, которые занимаются в жизни не любимым занятием, или, к примеру, не имеют достаточно ресурсов для осуществлерия своих мечт.

Популярно: Литература