Есть ответ 👍

Твір роздум за повісттю захар беркут на тему сила народу в єдності

231
365
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


вражає своєю сміливістю максим беркут, син захара, що з полону намагається своєму народу. мирослава, кохана максима, нічого не злякалася і є здолати монголів тоді, коли її батько став зрадником. але головним героєм твору є захар беркут, що не лише стоїть над громадою і вміло керує, а й відважний та відданий своєму народові. він наважується битись до кінця, не зважаючи на те, що його син у полоні монголів. захар беркут не дає батьківській любові переважити громадський обов'язок. дії оборонців відважні і разом з цим точні. спільнота працює, ніби одна людина. розуміють один одного, вболівають за кожного. прекрасна сила єдності показана у цьому творі, і підтвердженням думки про необхідність єдності є останні слова захара беркута: "чим ми побідили? чи нашим оружжям тілько? ні. чи нашою хитрістю тілько? ні. ми побідили нашим громадським ладом, нашою згодою і дружністю".

я повністю згоден з цими словами ватажка тухольців. з історії ми знаємо багато прикладів, коли розбрат призводив до поразки. з неї ж таки ми довідуємось, що коли під час біди люди, князівства, країни об'єднувались, то завжди перемагали. отже, сила наша в єдності, згуртованості, відданості своїй батьківщині.


від дорослих ми часто чуємо: "гуртом і батька легше бити". дійсно, якщо разом, то легше все вийде. є казка, у якій старий батько подав такий приклад: одну гілочку легко зломити, а пучечок важче. це все до того, що єдність — це велика сила. ось і у повісті і. я. франка "захар беркут" зображено, як єдність, згуртованість та відданість своїй батьківщині можуть здолати найстрашнішого ворога.вражає своєю сміливістю максим беркут, син захара, що з полону намагається своєму народу. мирослава, кохана максима, нічого не злякалася і є здолати монголів тоді, коли її батько став зрадникомз історії ми знаємо багато прикладів, коли розбрат призводив до поразки. з неї ж таки ми довідуємось, що коли під час біди люди, князівства, країни об'єднувались, то завжди перемагали. отже, сила наша в єдності, згуртованості, відданості своїй батьківщині.


Образ галі «хіба ревуть воли»   надзвичайно трагічним постає в романі образ галі. вона уособлює дівочу  красу, подружню вірність і моральну чистоту — найпривабливіші риси українського  національного характеру. саме в стосунках із галею якнайповніше розкриваються  багатий внутрішній світ чіпки, його кращі людські якості. дівчина не сприйняла  способу життя свого батька й поставила коханому умову для одруження —  покинути розбійництво. отже, людина може бути сильнішою за долю, попри все  вона здатна обирати шлях добра. галя мріяла тільки про чесне господарське життя, у своєму домі сама все  робила з радістю: «і яке воно тобі те щастя здасться, коли до всього я сама своїх  рук не доложу, не поклопочуся біля всячини? » дівчина щиро вірила, що коханням  відверне чіпку від злодійства. образ галі  розкривається в інтимно-побутовому плані. ця красуня, «польова царівна», що зачарувала чіпку з першої зустрічі й потім стала його дружиною, зросла в злодійській сім’ї. та все те зло, що оточувало її з дитинства, не спотворило душу дівчини. добра, щира, справедлива, галя є чіпці на якийсь час повернутися до чесної хліборобської праці. та слабкими виявилися сили молодої жінки, зломилися під тиском брутальних умов. побачивши всю безодню злочинів, у яку потрапив чіпка, зрозумівши, що не зможе його врятувати, галя накладає на себе руки.

Популярно: Українська література