Есть ответ 👍

Почему монархи обратились к идеям просветителей?

204
335
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

роолли
4,5(68 оценок)

термин «просвещение» впервые встречается у французских   мыслителей (в частности у вольтера) , но окончательно утверждается после статьи великого философа эммануила канта «что такое просвещение» . (1784 года) . эта эпоха в западной европе характеризуется верой во всесильность человеческого разума. прогресс - одна из идей века просвещения. вольтер возлагал надежды на «просвещенного монарха» ;   монтескье пропагандировал конституционную монархию с обязательным осуществлением принципа разделения властей на законодательную, исполнительную, судебную. просветители верили в то, что каждый человек рождается свободным, что первобытное общество было наиболее правильным. их идеалом было царство разума. характерен   общественный договор руссо, в котором он говорит, что, избавившись об сословности,   люди создадут общество, в котором каждый ограничит свою свободу ради общественного согласия. государство станет носителем общей воли.

Eva06An
4,6(15 оценок)

питання зміни ґендерних ролей (ґендер – соціально-культурна роль відповідно до жіночої чи чоловічої статті) в період війни є еволюційним.

розглянемо війни (в тому ж числі рухи, постання, революції) в період із 17 до 20 століть.

такого роду дії, як війни та ті, хто їх очолював, наполягали на трансформації питань ґендерної рівності. незважаючи на те, що битва за ґендерну рівність не була проведена в сучасному сенсі слова, зміни, які відбулися, започаткували еволюцію у наступних поколіннях. невеликі зміни, внесені між ролями чоловіків та жінок у сім’ї, на робочому місці та на полі бою, були невеликих індивідуальних змін, що призвели до перетворення передбачуваних (традиційних) ґендерних ролей.

під час фактичної війни чоловіки та жінки проявляли подібні зміни як емоційно, так і соціально в ґендерних ролях. це було викликане напруженим тиском на чоловіків, щоб вони залишали свій будинок, майно та інші фінансові інструменти у руках своїх дружин. з одного боку, жінка, нарешті мала всі можливості, аби стати не лише головною розпорядницею коштів, але й вирішувати як жити. проте, залишаючись із такою «свободою» більшість із них не знали, як з цим вчинити. багато жінок не змогли взяти ролі своїх чоловіків і змінити власні ґендерні ролі, і ставали бідними жебраками.

однак, вже в 20 столітті, ситуація є кардинально іншою. жінки, під тиском демократичних цінностей, перших зрушень у виборчому праві, та в умовах війни світового масштабу – змінюють свої ролі у повсякденному житті на 360 градусів. війна навчила їх стояти на двох на ногах. хоча відносно короткочасна, друга світова війна дала можливість жінкам робити те, що вони хотіли. набагато менше перешкод стояло у тому, як жінки доводять, на що вони здатні.

Популярно: История