Есть ответ 👍

Повість захар беркут і сучасна україна. нужн

205
425
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


у літературному доробку великого українського письменника і. франка ми знаходимо чимало різноманітних за жанрами творів. це й поезія, і драматургія, і проза. проза і. франка також багатогранна. у ній можна виділити повісті, оповідання, казки. особливе місце серед прозових творів і. франка посідає його історична повість "захар беркут".

і. франко безмежно любив свій край з його величезними вічнозеленими й крутими гірськими плаями, невгамовною музикою стрімких бурхливих річок і потічків, могутніми гірськими вершинами й зеленими полонинами. він пишався своїми мужніми предками, які зупинили монголо-татарську навалу, зуміли відстояти свій рідний край. усе це яскраво зображено в його історичній повісті "захар беркут". м. м. коцюбинський у своєму рефераті "іван франко" писав, що у франка "люди діляться на два табори: на кривдників, проти яких він гострить, як меч, своє слово, і покривджених, яким він віддає своє серце", такий поділ зустрічаємо ми в повісті "захар беркут". з одного боку, тухольці на чолі з захаром беркутом, максим, мирослава, з другого — завойовники монголи, бегадир бурунда, боярин тугар вовк. волелюбні члени давньої родової громади, очолювані мудрим захаром беркутом, сильні своїм порядком, заснованим на рівності, праці, згуртованості. вони не визнають над собою боярської влади, не хочуть терпіти жорстокості гнобителя тугара вовка. це справжні патріоти, що сміливо і мужньо стають на захист своєї батьківщини від завойовників.

головним героєм твору є захар беркут, в образі якого найповніше втілено народну мудрість, відданість загальній справі, патріотизм тухольців.

дивіться також

"захар беркут" (повний текст)

"захар беркут" ()

як тухольці вчинили з монголами, які спалили тухлю? (та інші запитання)

біографія івана франка

4699 грн105 грн499 грн550 грн

і. франко устами свого героя захара беркута проголошував одвічні мрії нашого багатостраждального народу. "щаслив, кому судилося жити в ті дні! се будуть гарні дні, дні відродження народного! "

і справді, саме в наш час по-справжньому розквітла, відродилась україна — вільна, суверенна, незалежна держава. і саме нам і нашим сучасникам судилося відновити її.

"чи не ми се жиємо в тій щасливій добі відродження, про яку, вмираючи, говорив захар беркут, а бодай у досвітках тої щасливої доби", — писав і. франко. саме так, нам, громадянам незалежної україни, випало на долю жити в цій щасливій порі. і хоч економічний стан нашої україни зараз ще не досягнув належного світового рівня, але головне те, що україна вільна, незалежна, визнана іншими державами й . а подбати про те, щоб вона процвітала, — то вже наше завдання. і ми повинні все зробити для того, щоб життя в нашій країні розквітло, щоб жила наша прекрасна мова, відроджувалася наша самобутня культура не указами, а серцем і бажанням людей. і я вірю в те, що наша україна незабаром стане могутньою, процвітаючою державою, подолавши економічну кризу, буде визнаною у світі як одна з найбільш великих і економічно розвинених країн. зараз ми бачимо, які прекрасні сходи дає в наші дні те насіння, що його разом з іншими сіяв і великий каменяр. доба відродження україни, нації, держави нарешті прийшла!


Відповідь:

У книзі описано долю чотирьох головних героїв – Славка Беркута, Юлька Ващук, Лілії Теслюк та Стефка Вус. На долю цих підлітків випали неабиякі випробування, які зробили їх дорослішими.  Кожен з цих образів є складним та багатогранним, зі своїм минулим. Юлько Ващук був відмінником і талановитим художником але він почувається дуже самотнім, це відмежовує його від інших, знищує зсередини. Хлопцю дуже складно знайти себе у цьому світі без підтримки дорослих та однолітків, його талант не має прихильників. Внутрішній стрижень Юлька загубився поміж історичних епох, що той вивчає, та людей, які йому байдужі. Він заздрить іншим, бо вважає що їх життя шим, ніж його. Це заважає йому спілкуватися навіть з найкращим другом Славком Беркутом. Такий важкий психологічний стан підлітка породжує жорстокість, він навіть вирішує підмовити інших дітей побити Славка, коли той буде йти додому з тренування.  А коли його задум провалився і Юлько потрапив у міліцію то назвався іменем Славка, чим завдав багато проблем тому. Ми можемо лише здогадуватися чи стане на правильний шлях підліток…

Пояснення:

Сильним є двобій Славка і Юлька. Звичайно Юлько ніколи не тримав шпаги в руках, та Славко хотів хоча б раз у житті побачити кращого за себе переможеним. Цей двобій був не боротьбою образи та заздрості, він є втіленням величезного непорозуміння між людьми. Шпага Славка зламалася, поранивши Юлька. За цю помилку Славко поплатився, коли його звинуватили у злочині, якого він не робив. Коли суспільство майже відвернулося від нього, він витримує цю самотність і врешті чує від друзів заповітне : «Ми тобі віримо». Завдяки своїй внутрішній силі Славко зміг знайти вихід у цій безнадійній ситуації. А Юлько за свою підлість покарає себе сам, так як він зробив це у випадку з розчаруванням у рідних. Та чи знайде він у собі сили, щоб покаятися, зізнатися?  Книга є дуже психологічною, люди самі вправі вирішувати та нести відповідальність за свої вчинки. Лілія Теслюк росте талановитою, доброю, розумно. Вона є людиною настрою і завжди перебуває у центрі уваги. Любить хвалитися успіхами, досконало знає англійську. Вона готова ділитися своїм життєвим досвідом з іншими та і у її життя є проблеми. Одна з них – спілкування у колективі. Ліля першою прийшла на до Славкові, незважаючи на давню образу та конфлікт. У дівчини творча натура, одним з її талантів є балет і у тренуваннях Славка вона вбачає тільки фізичний розвиток. Пізніше вона розуміє, що у бойових мистецтвах є важлива світоглядна філософія, це допомагає їй знайти повноцінне спілкування і супутника життя. Стефку Вус не пощастило в житті, його батько випивав. Він виховується вулицею, не має друзів і поступово стає на шлях злочинного життя. Але у книзі Стефка описують не як хулігана, а як самотнього підлітка. Це спонукає читача по-іншому дивитися на подібних людей. Доки була жива бабуся,Стефко був щасливий, та коли її не стало провідником у світ стала старенька вчителька. Тепло її розігріє добре серце хлопця.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/shpaga-slavka-berkuti-stisliy-perekaz/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Популярно: Українська література