bodiafan
08.06.2023 20:03
Биология
Есть ответ 👍

Митоз и мейоз, сравнение, количество образовавшихся дочерних клеток

263
300
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

annaarzama
4,4(17 оценок)

митоз:

-в процессе митоза образуется 2 дочерних клетки

-после митоза количество хромосом в дочерних клетках не изменяется, остается диплоидный набор.

-митозом делятся все соматические клетки

-дочерние клетки являются совершенными копиями материнской.

мейоз:

-в процессе мейоза образуется 4 дочерних клетки

-количество хромосом уменьшается в 2 раза, получается гаплоидный набор.

-мейозом делятся лишь половые клетки

-происходит рекомбинация наследственной информации, ее изменение.

также есть сходства:

-мейоз и митоз имеют схожую фазу деления

-перед обоими процессами хромосомы спирализуются, происходит репликация днк

yanazyaka
4,4(46 оценок)

У сучасній фауні налічується 4-4,5 тис. видів ссавців, або звірів. Вони становлять вищий клас хребетних, органи яких, особливо кора переднього мозку, досягли на сучасному етапі їхнього розвитку найвищого диференціювання.

Тіло ссавців вкрите шкірою з шерстю або волоссям. Шкіра багата на сальні й потові залози. У багатьох видів є й пахучі залози. Потові залози виділяють піт, завдяки чому здійснюється терморегуляція. Усі ссавці характеризуються наявністю молочних залоз. У них є перед-ротова порожнина, обмежена губами і зубами. На відміну від плазунів, зуби ссавців диференційовані. Є діафрагма, яка відділяє грудну порожнину від черевної. Орган слуху у зовнішній частині має вушну раковину, а в середньому вусі є три слухові кісточки.

Завдяки прогресивному розвитку центральної нервової системи, теплокровності, наявності волосяного покриву, виношуванню малят у тілі матері та вигодовуванню їх молоком ссавці здобули перемогу в конкуренції з плазунами та іншими хребетними і міцно завоювали не лише суходіл, а й інші середовища існування.

Малята ссавців пізнають свою матір вже з перших днів життя. Потім вони стають досвідченішими. Взаємне переслідування, боротьба, стрибки і біг сприяють не лише тренуванню тварин, а й виробленню прийомів захисту та нападання. У зв'язку зі змінами навколишнього середовища у Ссавців постійно виробляються нові умовні рефлекси, а ті, що не підкріплюються подразниками, гальмуються і можуть зникати. Тому ссавці швидко пристосовуються до нових умов зовнішнього середовища.

Объяснение:

Популярно: Биология